Dienas ziņas

"Stāstu skapji" Pelču pils vēsturiskajā bibliotēkā

Dienas ziņas

Izraēlas un "Hamās" konflikta laikā aicina sglabāt atbalstu Ukrainai

Paraksta Latvijas-Ukrainas digitālo memorandu

Latvija un Ukraina apliecina sadarbību karā sagrautās komunikācijas infrastruktūras atjaunošanai

Latvija un Ukraina trešdien parakstījusi digitālo memorandu, kas paredz apņemšanos kopīgi attīstīt sadarbību digitalizācijas, elektronisko sakaru, platjoslas interneta infrastruktūras, kā arī citu inovāciju jomā. Puses arī vienojušās stiprināt mobilo sakaru tīklu Ukrainā un uzlabot tā kvalitāti. Valstis arī apņēmušās sadarboties, lai Ukrainā atjaunotu karā iznīcināto komunikācijas infrastruktūru.

Digitālais memorands trešdien parakstīts, Latvijas satiksmes ministram Kasparam Briškenam ("Progresīvie") esot klātienē, bet Ukrainas premjerministra vietniekam Mihailo Fedorovam pieslēdzoties attālināti. 

Satiksmes ministrs par memorandu
00:00 / 03:07
Lejuplādēt

Lai nonāktu pie šāda digitālā memoranda, Latvijas elektronisko sakaru speciālisti sākuši strādāt pirms trīs gadiem – vēl pirms Krievijas sāktā kara pret Ukrainu.

Tagad nepieciešama ne vien sadarbība, bet arī palīdzība. Karā iznīcināta infrastruktūra, tostarp platjoslas optisko šķiedru kabeļi. Latvijai ir speciālisti, kas var palīdzēt, tajā skaitā ar padomu, kā tehnoloģijas atjaunot efektīvāk.

Ukrainas sagrautās komunikācijas infrastruktūras dēļ kopējie zaudējumi mērāmi vairāk nekā 2 miljardu eiro apmērā. Tāpēc noslēgts 10 punktu rīcības memorands, kas ietvers vairākus rīcības virzienus.

Ukrainas Digitālās transformācijas ministrijas pārstāvis Stanislavs Pribitko norādīja: "Kopš pilna mēroga iebrukuma vairāk nekā 4300 mobilo sakaru bāzes staciju bija iznīcinātas vai nopietni sabojātas. Pagājušā un šī gada laikā operatori atjaunoja 1,8 tūkstošus staciju atbrīvotajās teritorijās. Memoranda ideja ir veltīt kopējas pūles no Ukrainas puses un Latvijas puses, lai uzlabotu infrastruktūru, tehnoloģijas Ukrainā ar mūsu draugu, kolēģu no Latvijas pieredzi un palīdzību."

Latvijas elektronisko sakaru speciālisti šajā sadarbībā saskata iespēju iegūt nozīmīgus partnerus ar izcilām digitālajām prasmēm.

Parakstītais memorands nozīmē tālāka rīcības plāna izstrādi un pēc tā jau praktisku sadarbību.

Valsts akciju sabiedribas "Elektroniskie sakari" programmas "5G Techritory" direktors Neils Kalniņš sacīja: "Tas iezīmē būtiskākās lietas tālākajā Ukrainas atjaunošanas procesā, kurā varēs iesaistīties praktiski Latvijas uzņēmumi. Latvijas institūcijas, tai skaitā valsts institūcijas, kuras spēs nodrošināt attiecīgo padomu Ukrainas institūcijām – radniecīgām institūcijām pārmaiņu procesā. Līdz ko karš būs beidzies, varēs ķerties klāt arī pie fiziskās infrastruktūras atjaunošanas."

Digitālais memorands trešdien parakstīts starptautiskās konferences "5G Techritory" laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti