Dienvidkurzemes novada mēra sieva pārdos savas kapitāldaļas uzņēmumā, kas regulāri uzvar pašvaldības iepirkumos

Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāja Aivara Priedola (ZZS) sieva Lora Priedola pārdos sev piederošās 7,29% kapitāldaļas SIA "Kings", kas regulāri uzvar pašvaldības iepirkumos, apliecināja Priedols.

Šāds lēmums ģimenē pieņemts, lai izvairītos no interešu konflikta, pašvaldībai regulāri slēdzot līgumus par preču un pakalpojumu iegādi no "Kings".

Šogad Dienvidkurzemes novads ar "Kings" noslēdzis trīs miljonus vērtu līgumu par degvielas piegādi Dienvidkurzemes novada pašvaldības autotransporta vajadzībām, kā arī 400 000 eiro vērtu līgumu pašvaldības transporta pakalpojumiem pasažieru pārvadāšanai pašvaldības un tās iestāžu vajadzībām, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Priedols iepriekš atzina, ka ir vērtējis apstākli, ka viņa sieva ir uzņēmuma līdzīpašniece, taču mērs uzskatīja, ka ar tik nelielu kapitāldaļu skaitu uzņēmumā "Kings" viņa nevar ietekmēt lēmumu pieņemšanu. Taču viņš solīja ar sievu pārrunāt kapitāldaļu pārdošanu, lai "izslēgtu jebkuras šaubas par interešu konflikta iespējamību".

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Kings" apgrozījums 2022. gadā bija 12,78 miljoni eiro, peļņa – 0,23 miljoni eiro. "Kings" dibināts 1993. gadā un darbojas degvielas, cietā un šķidrā un gāzveida kurināmā un līdzīgu produktu vairumtirdzniecības jomā, kā arī ar degvielas mazumtirdzniecību degvielas uzpildes stacijās.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 370 431 eiro. Tās īpašnieki ir Juris Dabars (14,40%), Uldis Ķepals, Aloizs Norkus, Māra Dabare, Juris Aizezers un Inga Matīsa, kam katram pieder 14,20% kapitāldaļu, kā arī Juris Gusevs un Lora Priedola, kuru īpašumā ir pa 7,29% kapitāldaļu katram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti