Dienas ziņas

Cēsīs meklē putnu šāvēju

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Snēpelē pulcējas talantīgi jaunieši ar īpašām vajadzībām

«Nāc līdzās dzejā un mūzikā!» Snēpelē pulcējas talantīgie jaunieši ar īpašām vajadzībām

"Nāc līdzās dzejā un mūzikā!" – uz šādu pasākumu Snēpeles muižā aicināja tie talantīgie jaunieši ar īpašām vajadzībām, kas darbojas fondā "Nāc līdzās!". Snēpele bija viena no vietām, kur pirms diviem gadiem tapa ceļojošā foto izstāde par viņiem – "Mirklis citur". Nu izstāde ir piestājusi Snēpelē un jaunieši kā pateicību dāvāja dzeju un mūziku.

Laima Helēna Mūrniece rakstīt dzejoļus sākusi jau pirmjās klasēs, tas ir veids, kā izteikt sevi, savas sajūtas un noskaņas. Viņa ir fonda "Nāc līdzās!" dalībniece.

Laima neslēpj, ka ikdienu apgrūtina redzes traucējumi, bet dzejā robežas izzūd un sajūtas pārvēršas tēlainās ainās.

"Man dzeja ir ļoti svarīga. Man patīk lasīt gan dzeju, gan prozu un izbaudīt, izgaršot to valodu, kāda ir attiecīgajam autoram. Un man ļoti patīk arī apmeklēt dažādus dzejas lasījumus klātienē. Tā kā man ir redzes traucējumi, tad šajos pasākumos man ir samērā vienkārši, jo tie pārsvarā ir uz klausīšanos orientēti. Tā enerģija tāpat nonāk pie tevis," stāstīja Laima Helēna Mūrniece.

Laimas dzejoļi ir bijuši vairākos kopkrājumos, vienu no tiem – "Ienākšana" – palīdzējis izdot fonds. Tajā kopā ar Laimas dzejoļiem bija arī Kristiānas Bērziņas un Kristapa Kaņuka jaunrade.  Kristapu visbiežāk dzird repojam paša izveidotus tekstus.

"Dažādas lietas – gan sāpes, gan prieku – frīstailā es runāju  par sava veida cilvēku attiecībām," atklāja pasākuma dalībnieks Kristaps Kaņuks.

Snēpeles muižā skanēja gan fonda "Nāc līdzās!" dalībnieku dzeja, gan mūzika. Tas bija īpaši veidots pasākums tieši šai vietai pateicībā par atbalstu ceļojošas fotoizstādes tapšanā "Mirklis citur", kurā fotogrāfijās atklājas fonda jaunieši.

"Neparasti, ka tādi līdzcilvēki dzīvo un tik apdāvināti, spēj izdarīt to, ko mēs nespējam; ļoti patika koncerts," atzina pasākuma apmeklētāja Biruta Freimane.

Snēpeles kultūras nama vadītāja Raimonda Vilmane  atzina, ka viņu pasākums ļoti aizkustināja. "Es nebiju gaidījusi, ka būs tik sirsnīgi, līdz sirdij. Cilvēki uzdrošinās, dara. Un tas ir tik labi, tas ir talantīgi. Un tas nāk no sirds. Man vēl tagad aizkustinājuma asaras," sacīja Vilmane.

Laima Helēna atzina – sapnis ir tikai savu dzejoļu grāmata, bet lai līdz tam tiktu, vēl prasmes daudz jāpieslīpē un jāmācās. Bet ceļojošā izstāde "Mirklis citur" Snēpeles muižā ir piestājusi līdz oktobra beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti