Par 2024. gada Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titulu sacenšas Cēsu, Līvānu un Siguldas novadi

Šogad Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotajā konkursā pašvaldībām "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2024" tika saņemti pieci pieteikumi, bet otrajai kārtai, kurā norit publiskā balsošana, sacentīsies Cēsu, Līvānu un Siguldas novadi, informēja IZM.

Kā skaidroja IZM, konkurss "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2024" organizēts ar mērķi popularizēt starp pašvaldībām darbu ar jaunatni, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni.

Tikpat nozīmīgi ir paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

Šogad konkursā pieteikumi tika saņemti no Jelgavas pilsētas pašvaldības, Cēsu novada, Līvānu novada, Madonas novada un Siguldas novada pašvaldībām. Pēc pirmās kārtas vērtējumiem trīs pretendenti – Cēsu novada pašvaldība, Līvānu novada pašvaldība un Siguldas novada pašvaldība – izvirzīti otrajai kārtai jeb publiskajai balsošanai.

Publiskā balsošana mājaslapā www.jaunatneslietas.gov.lv ilgs no otrdienas, 18. jūlija, līdz 27. jūlija plkst. 23.59.

Katra no pašvaldībām ir izveidojusi savu vizītkarti, ar kuru pretendē uz titulu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2024".

Cēsu novada pašvaldība:

Līvānu novada pašvaldība:

Siguldas novada pašvaldība:

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 12. augustā Bauskā, jauniešu festivāla "Kopums" laikā. 

Pirmo reizi Latvijas Jauniešu galvaspilsēta tika izvēlēta 2016. gadā, un titulu ieguva Jelgava, 2017. gadā tā bija Liepāja, savukārt 2018. gadā konkursā uzvarēja Madonas novads. 2019. gadā pirmo reizi titulu ieguva divu novadu apvienība – Ikšķiles un Olaines novads, savukārt 2020. gadā Jauniešu galvaspilsētas titulu ieguva Ventspils.

Covid-19 pandēmijas dēļ 2021. un 2022. gadā Jauniešu galvaspilsēta netika ievēlēta, tomēr notika konkursa "Labākais darbā ar jaunatni" ietvaros organizēts interneta balsojums, kurā par labākajām tika atzīta Rēzekne (2021. gadā) un Jūrmala (2022. gadā). Šajā gadā titula ieguvēji ir Bauskas novada pašvaldība, kurā līdz šim organizētas daudzveidīgas aktivitātes jaunatnes gada ietvaros.

Konkursu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta" organizē IZM, savukārt konkursa vērtēšanas komisijā iekļauti pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Valsts izglītības satura centra, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un biedrībām "Latvijas Jaunatnes padome" un "Latvijas Pašvaldību savienība".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti