Rīgā augusta sākumā norisināsies «Baltic Pride» 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgā no 2. līdz 7. augustam norisināsies pasākums "Baltic Pride", informēja pasākuma rīkotāji.

Šogad "Baltic Pride" vadošā tēma ir līdztiesība un iekļaujošas sabiedrības veidošana ar galveno lozungu "Līdz visi būsim vienlīdzīgi", iestājoties par visām mazākuma grupām neatkarīgi no seksuālās orientācijas, dzimuma, dzimuma identitātes, rases, tautības vai citām pazīmēm, norādīja organizatori. 

"Baltic Pride" laikā norisināsies vairāki desmiti pasākumu, kurus interesentiem, ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus, būs iespējams apmeklēt klātienē, kā arī lielākā daļa pasākumu tiks translēti tiešsaistē, tādējādi nodrošinot, ka ikviens varēs piedalīties.

Festivāla laikā tiks prezentēts Kaspara Aleksandra Irbes dienasgrāmatu pirmais sējums "Slēptā dzīve: Homoseksuāļa dienasgrāmata 1927–1949", ko veido vēsturniece Ineta Lipša un izdod biedrība "Ascendum". 

Norisināsies "Think Diversity!" – Baltijas dažādības biznesa forums, lai sniegtu jaunākajās tendencēm dažādības vadības jomā. Norisināsies arī augsta līmeņa konference, kas veltīta cilvēka cieņas principam – "Cilvēka cieņa: fundamentāla demokrātiskas tiesiskas valsts vērtība".

Savukārt sestdien, 7. augustā, Latvijas un Baltijas LBGTI kopiena, draugi un atbalstītāji tiks aicināti būt redzami un paust savu atbalstu dažādībai un līdztiesībai, atzīmēja pasākuma rīkotāji. 

Notiks arī sieviešu stāvizrādes. Tāpat norisināsies diskusijas par viendzimuma ģimeņu ikdienas izaicinājumiem, par veselības jautājumiem un sabiedrības grupu iekļaušanas jautājumiem. 

Vienlaikus notiks arī virkne kultūras pasākumu, kā filmu dienas, "Latvian Drag King Collective" uzstāšanās, kā arī LGBTI kopienas talantu tikšanās.

"Šogad "Baltic Pride" būs īpaša nozīme, jo šis ir pirmais "Pride" notikums klātienē Baltijas valstīs pēc pandēmijas sākuma. Šogad, lai arī mūsu uzsvars ir uz LGBTI cilvēku tiesībām, vienlaikus apzināmies, ka LGBTI tiesības ir daļa no visu cilvēktiesību kopuma. Mēs katrs esam daļa no sabiedrības, tāpēc mēs vēlamies sniegt platformu arī visām citām mazaizsargātām grupām, lai veicinātu cieņpilnu un iekļaujošāku Latvijas sabiedrību," norādīja "Mozaīkas" valdes loceklis un "Baltic Pride" līdzpriekšsēdētājs Kaspars Zālītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti