No eksāmeniem atbrīvoto vidusskolēnu šogad divreiz mazāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Uz pusi samazinājies no vidusskolas centralizētajiem eksāmeniem atbrīvoto skolēnu skaits, ziņo Valsts izglītības satura centrā (VISC). Tas noticis pēc izmaiņām kārtībā, kādā topošie skolu absolventi var tikt pie atbrīvojumiem no gala pārbaudes darbiem.

Latvijas Televīzija pērn izpētīja, ka pagājušā mācību gada nogalē no centralizētajiem eksāmeniem ģimenes ārsta atbrīvojumu bija saņēmis katrs desmitais 12. klases skolēns.

Tādēļ tika noteikts, ka no šī gada februāra ar ģimenes ārsta zīmi vairs nepietiek atbrīvojuma saņemšanai. Ir vajadzīgs atzinums no psihiatra, neirologa, hematoonkologa vai ārstu konsīlija, kā arī atbrīvojumu var saņemt iepriekš neparedzamu traumu vai saslimšanu gadījumā.

"Pagājušajā gadā atbrīvoto īpatsvars bija ap 10%. Jāsaka, – šogad situācija ir kardināli atšķirīga. Tie ir 5%.

Tātad katrs divdesmitais ir šogad atbrīvots no valsts pārbaudes darbiem vidusskolas pakāpē. Šī normatīvā regulējuma maiņa ir tomēr ietekmējusi šo rādītāju," pastāstīja VISC Vērtēšanas un analītikas departamenta direktors Normunds Rečs.

Tiesa, daļa skolēnu vēl paguva saņemt atbrīvojumu arī ar ģimenes ārsta zīmi. Viņu skaitu gan neprecizē.

"Vēl jāņem vērā pārejas laiks. Tātad šogad daļa audzēkņu ir iesnieguši pieteikumus par atbrīvojumiem, balstoties uz jau spēku zaudējušiem noteikumiem. Daļa ir saņēmuši atbrīvojumu saskaņā ar jaunajiem noteikumiem. Tā ka situācija ir dažāda. Bet jebkurā gadījumā tā tendence ir pozitīva," skaidroja Rečs.

Šogad pirmo reizi centralizētos eksāmenus kārto arī 9. klašu beidzēji. Tur nedaudz augstāks atbrīvojumu rādītājs – 8%. Šajā statistikā arī tie skolēni, kas apgūst speciālās izglītības programmu vispārējās izglītības iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti