Panorāma

Latvija – pirmajā vietā Eiropā pēc noslīkušo skaita

Panorāma

Panorāma

Valkā no mēra amata gāzts Vents Armands Krauklis

No amata atbrīvo Valkas novada mēru Kraukli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valkas novada domes deputātu vairākums ceturtdien ārkārtas sēdē no domes priekšsēdētāja amata atbrīvoja Ventu Armandu Kraukli (Vidzemes partija).

Par Kraukļa atbrīvošanu no amata balsoja deviņi no 15 deputātiem.

Ārkārtas domes sēdē deputāts Viesturs Zariņš ("Jaunā Vienotība"/Latvijas Zemnieku savienība) uzsvēra, ka Krauklis ir zaudējis domes opozīcijas deputātu uzticību, kas ietver visu iesnieguma jēgu un domes turpmāko darbību. Zariņš domes sēdē atgādināja par Kraukļa nekorekto rīcību azartspēļu zāles ierīkošanā, nomas tiesībām ēkai Rūjienas ielā 31, komandējumu uz Gruziju un citiem pārkāpumiem.

"Uzreiz pēc vēlēšanām bija pagājuši trīs mēneši, kad priekšsēdētājs virzīja lēmumu par azartspēļu vietas atvēršanu," norādīja Zariņš.

Krauklis novērtēja Zariņa teikto kā puspatiesības, kas apaudzētas ar melu kaudzi. Domes priekšsēdētājs skaidroja, ka, pateicoties opozīcijas rakstītajām sūdzībām, pēdējā gada laikā pašvaldībā valsts institūcijas ir veikušas 33 pārbaudes un viņš ir saņēmis tikai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizrādījumu.

Krauklis norādīja, ka daļai deputātu jau kopš šī sasaukuma sākuma ir tikai viens mērķis – gāzt viņu no amata. "Tur nav runa ne par profesionalitāti, ne par darba stilu, bet gan ir vēlme saimniekot savā labā," opozīcijas nodomu komentēja mērs.

Krauklis informēja, ka atbalstu viņa darbam īsā laikā pauduši 584 iedzīvotāji, parakstot atbalstu vēstuli, un to piketā pie domes ēkas pauž vairāki desmiti cilvēku.

Viņš atzina, ka šajos divos gados viņam ir nācies saskarties ar sūdzībām, apvainojumiem, spiegošanu un pat buršanu. "Mans mērķis ir darīt labu cilvēkiem," uzsvēra Krauklis.

Deputāts Vilmārs Vesingi, kurš martā pameta mēra vadīto frakciju, atgādināja par atļauju SIA "LVBet" atvērt spēļu zāli, bingo zāli, totalizatoru vai derību likmju pieņemšanas vietu Ausekļa ielā 4, Valkā. "Problēma ir viņa attieksmē pret šādām lietām. Kraukļa kungs pats atzīst to, ka tas ir viņa ģimenes uzņēmums, kas slēdz līgumu. Tur ir nenokārtas finansiālas lietas. Viņš faktiski būtu finansiāls ieguvējs, ja tas lēmums tiktu pieņemts," sacīja Vesingi.

Iedzīvotāju pārstāve Līga Lāce-Jeruma, runājot par labas pārvaldības principiem, norādīja uz opozīcijas deputātu komunikācijas problēmām, kuri nespēj pamatot savus turpmākos darbus. Viņa apšaubīja arī opozīcijas deputātu spēju rūpēties par novada iedzīvotājiem.

Kas turpmāk vadīs šo pašvaldību? Viesturs Zariņš Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka šobrīd tiek apsvērti divi kandidāti, viens no kuriem esot viņš pats.

Latvijas Televīzija ceturtdien novēroja, ka Valkā aptuveni 50–100 cilvēku piketēja pret Kraukļa atbrīvošanu no amata. Ar aplausiem viņi sagaidīja mēru, kas novada pašvaldību vada jau 10 gadus, bet vēl iepriekš bijis arī pilsētas domes vadībā.

Uzrunātie uzsvēra – nespējam iedomāties, ka kāds varētu labāk: "Labāku mēs mēru nevaram iedomāties. Nāk raudiens, sirds sāp."

KONTEKSTS:

Līdz šim Kraukli atbalstīja 8 no 15 domniekiem, taču pēdējā laikā viņa sarakstu pameta trīs deputāti, un divi no viņiem atbalstīja otrdien, 9. maijā, iesniegto mēra demisijas pieprasījumu. Līdz ar to opozīcija savāca balsis Kraukļa gāšanai. 

Jautājums par Kraukļa demisiju domes sēdē bija jau iekļauts arī pirms nedēļas.

Opozīcija priekšsēdētājam pārmet vadības stilu, nesaprotamus, savtīgus lēmumus. Precīzāk – opozīcija pārmet priekšsēdētājam necieņas izrādīšanu deputātiem, jo Krauklis devies komandējumā uz Gruziju, lai gan deputāti balsoja pret šo braucienu. Uz Gruziju domes priekšsēdētājs gan devās par savu naudu, savā atvaļinājumā.

Savukārt Krauklis uzskata, ka pret viņu ir vērsta apzināta, nepamatota apmelnošanas kampaņa.

Sašķēlusies ir arī Valkas sabiedrība, Kraukļa atbalstītāji savākuši 548 parakstus ar prasību deputātiem, kuri pārgāja opozīcijas pusē, nolikt mandātus. Šai prasībai gan nav juridiska pamata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti