Islāmā pārgājušam Latvijas pilsonim par terorisma slavināšanu piespriež divus gadus cietumā

Vidzemes rajona tiesa Cēsīs piespriedusi brīvības atņemšanu uz diviem gadiem islāmā pārgājušam Latvijas pilsonim par terorismu slavinošu un uz terorismu aicinoša satura materiālu izplatīšanu, liecina publiski pieejamais spriedums.

Apsūdzētais laikā no 2022. gada 9. janvāra līdz 17. jūnijam caur personīgajiem sociālā medija "TikTok" profiliem ievietoja "TikTok" 18 video, tādā veidā izplatīja terorismu slavinošus un uz terorismu aicinošus materiālus.

Piemēram, vīrietis publicēja video, kas pārējo video kontekstā uzskatāms kā mājiens uz uzticību džihādam, izturību džihāda ceļā, kā arī uzticību "Islāma valstij".

Cits publicētais video atkal uzskatāms kā islāmistu karotāja vēlme doties kaujā un kļūt par šahīdu.

Vēl kāds video saturēja atklātu mudinājumu veikt fizisku vardarbību, uzbrukt un nogalināt tos, kuri aizvainojuši pravieti ar vārdiem.

Tiesa apstiprināja noslēgto vienošanos starp prokuratūru un apsūdzēto par vainas atzīšanu un piespriežamo sodu. Tiesa vīrietim piesprieda brīvības atņemšanu uz diviem gadiem. Sodā gan ieskaitīja apcietinājumā pavadīto laiku – aptuveni sešus mēnešus.

Lietu pret islāmticībā pārgājušo Latvijas pilsoni pirms nodošanas kriminālvajāšanā izmeklēja Valsts drošības dienests (VDD). Kriminālprocess pret islāmticībā pārgājušo Latvijas pilsoni sākts 2023. gada 14. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti