Labrīt

Stūra mājā atklāj pretošanās kustībai "Nacionālā sardze" veltītu izstādi

Labrīt

Dāvis Sīmanis: Izaicinājums būs Tabakas fabrikas kvartāla attīstības finansiālās problēmas

Arlietu ministra amata kandidāte Baiba Braže arvien pārdomā iespēju pievienoties partijai

Ārlietu ministra amata kandidāte Braže par iestāšanos partijā: Man vajag laiku apdomāties

Ārlietu ministra amats ir politisks, taču vēl vajadzīgs laiks, lai izlemtu, vai iestāties partijā vai ne, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" norādīja diplomāte Baiba Braže, par kuras apstiprināšanu ārlietu ministra amatā Saeima lems piektdien, 19. aprīlī.

Pēc tikšanās ar vairākām Saeimas frakcijām Braže atzina, ka balsu vairākums viņas kandidatūrai ir. Vienīgā frakcija, kas nav izteikusi vēlmi ar viņu tikties, ir opozīcijā esošā "Stabilitātei!".

Braže nekad nav bijusi nevienā partijā, tādēļ lēmums kādā iestāties būtu īpašs. "Man vajag laiku apdomāties. Ārlietu ministra amats ir politisks amats. Vai stāties partijā? Jā, es apsveru šo jautājumu," teica Braže.

Uz jautājumu, vai gatava ar savu popularitāti celt "Vienotības" iedragāto prestižu, Braže atbildēja: "Es neesmu apsvērusi, ka esmu populāra.

Esmu ierēdne, diplomāte, es neesmu cilvēks, kas meklē popularitāti politiskā veidā [..] Es neeju darbā, lai būtu populāra. Tas nav mans mērķis, tas nav konkurss, kurš populārāks. Ja šī darba darīšanai būs vajadzīgs partijas atbalsts, tad ir jādomā."

Bražei nav noteikts termiņš, kad jāpieņem lēmums par iestāšanos partijā. Vienlaikus viņa izvairījās atbildēt, pēc kādiem kritērijiem izvērtēs, vai kļūt par partijas biedri, tostarp vai Eiroparlamenta vēlēšanu rezultāti būs rādītājs. "Nav bijušas diskusijas par to," viņa piebilda.

Braže arī akcentēja, ka Ārlietu ministrijas (ĀM) līdzšinējā darbībā nav redzamu nepilnību, kolēģi ir profesionāli un visi apzinās, "kādi laikmeta grieži ir ne tikai Latvijai, bet arī transatlantiskajai videi".

Vaicāta par vēstniecību tīklu, Braže atzina, ka vienmēr gribētos vairāk, taču ĀM finansējums vienmēr bijis viens no mazākajiem – knapi pusprocents no iekšsezems kopprodukta, kas ir salīdzināms ar plānoto Latvijas  atbalstu Ukrainai. Lai ieviestu būtiskas pārmaiņas un atvērtu jaunas vēstniecības, ir jābūt pamatojumam, viņa piebilda. 

"No pasaules interešu viedokļa Eiropas Savienība ir zaudējusi vietu pasaules ekonomikā, kopprodukta pieaugums lielākais ir Āzijas valstīs. Jādomā, kā mūsu uzņēmumi tur var gūt peļņu – vai to var gūt, verot vaļā vēstniecības, vai pastiprinot vizītes un reģionālos sadarbības formātus, par to jādiskutē," pauda ārlietu ministra amata kandidāte, norādot, ka prioritāte ir arī stiprināt Latvijas iekšējo drošību.

KONTEKSTS:

Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") paziņojusi, ka ārlietu ministra amatam virza diplomāti Baibu Braži.

Braže pašlaik ir Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece. Pirms tam viņa bijusi Latvijas vēstniece Nīderlandē un Apvienotajā Karalistē, kā arī NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos.

Par Bražes apstiprināšanu amatā Saeima lems ārkārtas sēdē piektdien, 19. aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti