Rīta Panorāma

Intervija ar nodibinājuma "Iespējamā misija" vadītāju Ramonu Urtāni

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Vēja enerģijas asociācijas vadītāju Tomu Nāburgu

Intervija ar VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka vietnieku Arturu Smilgu

Šonedēļ policija uz ceļiem pastiprināti kontrolēs atļautā braukšanas ātruma ievērošanu

No 17. līdz 23. aprīlim visās Eiropas Savienības dalībvalstīs tiek organizēta Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL akcija "Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa", kurā piedalīsies arī Latvija, un Valsts policija papildus ikdienas ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrolei pievērsīs pastiprinātu uzmanību tieši atļautā braukšanas ātruma ievērošanai, informēja policijā.

Jau vairākus gadus Eiropas ceļu policijas tīkls ROADPOL tieši pavasarī pievērš pastiprinātu satiksmes dalībnieku uzmanību tam, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību gan pašam autovadītājam, gan apkārtējiem satiksmes dalībniekiem.

Lai gan policija ikdienā kontrolē, lai tiktu ievēroti ceļu satiksmes noteikumi, "Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļas" laikā Valsts policija visā Latvijas teritorijā pastiprināti rūpēsies par satiksmes drošību un uzraudzīs, lai satiksmes dalībnieki ievērotu atļauto braukšanas ātrumu.

ROADPOL akcijas "Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļas" laikā vienā dienā tiks organizēts 24 stundu ātruma kontroles maratons, kurš norisināsies piektdien, 21. aprīlī, no plkst. 00.00 līdz 23.59.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka vietnieks Arturs Smilga Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" par maratonu stāstīja: "Piektdien tiks veikts ātruma kontroles maratons, kur iesaistītie spēki maksimāli uzraudzīs atļauto braukšanas ātrumu. Atkarībā no pārsniegtā ātruma var nākties šķirties gan no vadītāja tiesībām, gan diezgan paprāvas naudas summas, kas var sasniegt pat 1000 eiro."

Policija ikdienā aizvien novēro, ka ir tādi autovadītāji, kuri neapzinās, cik ļoti bīstams ir ātrums, – tā pārsniegšana autovadītājam samazina iespēju laicīgi pamanīt un novērst bīstamību uz ceļa. Smilga norādīja: "Katru nedēļu ir gadījumi, kad policijai nākas dzīties pakaļ ātrumpārkāpējiem. Baidos, ka šie bēdzēji īsti neizprot to bīstamību, ko viņi izraisa."

2022. gadā Valsts policijas darbinieki fiksējuši 63 313 ātrumpārkāpējus. Savukārt ar pārvietojamiem fotoradariem fiksēti 72 974 pārkāpumi, bet ar stacionārajiem radariem – 256 096.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti