Dienas ziņas

Rīgas zooloģiskajā dārzā notiek "Roņu dienas"

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē pārtikas apmaiņas skapis stāv tukšs

Rēzeknē maza aktivitāte pie pārtikas apmaiņas skapja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Papildu iespēja palīdzēt trūcīgām personām – ar šādu mērķi pirms divām nedēļām Rēzeknē ierīkots bezmaksas pārtikas apmaiņas punkts. Līdz šim gan aktivitāte pie tā bijusi maza – skapis pārsvarā stāv tukšs. Labdarības projekta idejas autori cer uz cilvēku atbalstu un arī uzņēmēju lielāku iesaisti.

Bezmaksas pārtikas apmaiņas skapis Rēzeknē atklāts pirms divām nedēļām. To izmantot ir viegli – atveram durvis, ieliekam produktus un durvis aiztaisām.

Pārtikas apmaiņas skapis atrodas pie Sociālā dienesta ēkas. Ievietot pārtiku jebkurā diennakts laikā tur var ikviens. Galvenais nosacījums, lai tā ir iepakojumā un ar derīguma termiņu. Līdzšinējā divu nedēļu pieredze gan rāda, ka skapis lielākoties stāv tukšs.

"Tas arī parāda mūsu iedzīvotāju līdzcietību, cik piedalās cilvēki, cik ir aktīvi mūsu šajā projektā. Nu, cerēsim, ka tomēr nāks pavasaris, arī cilvēki aktīvāki, jo tiešām šī palīdzība tieši pārtikas ziņā ir vajadzīga mūsu cilvēkiem. It īpaši tiem, kas nav redzeslokā sociālajā dienestā, kas neiet pēc pabalstiem," saka Rēzeknes valstspilsētas domes pārvaldes "Sociālais dienests" vadītājs Gunārs Arbidāns.

Kopš skapis atvērts, ir bijuši gadījumi, kad pārtika ielikta un arī paņemta, taču cik, to neviens neuzskaita. Šis ir pirmais un pašlaik vienīgais bezmaksas pārtikas apmaiņas skapis Rēzeknē.

Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns pieļauj, ka vietējiem iedzīvotājiem vēl nav izveidojies ieradums ievietot īpaši aprīkotajā skapī pārtikas produktus tiem, kam tie būtu vairāk nepieciešami. Tomēr cerība, ka ziedotāju aktivitāte tuvākajā nākotnē kļūs lielāka, nav zaudēta.

"Bija tāda noruna ar uzņēmēju biedrību, ja gadījumā šī vieta tāda neejoša, tad, iespējams, ka varētu mainīt un tiešām būtu kaut kur loģiskāk pie kāda veikala. Ceram, ka arī kaut kādi uzņēmēji, kas ražo vairumā kaut kādas pārtikas vai tirgo vairumā, varētu arī izvietot biežāk," turpina Arbidāns. 

"Šeit tikai nepieciešams vairāk informācijas cilvēkiem. Es domāju, būtu ļoti labi, ja mēs kādu bukletiņu izlaistu un pa pastkastītēm visut  saliktu, lai cilvēki, kuri ir turīgi, zina, kur var palīdzēt," uzskata Rēzeknes Uzņēmēju biedrības valdes loceklis Vasilijs Smuļs.

Ideja par bezmaksas pārtikas apmaiņas punkta ierīkošanu pilsētā nākusi no Rēzeknes Uzņēmēju biedrības, un tā aizgūta no citām Eiropas Savienības valstīm, taču rūpi par skapja uzraudzību ikdienā veic sociālā dienesta darbinieki.

"Protams, tā ir atbildība. Atbildība mūsu sociālajam dienestam. Mums bija nepieciešams saņemt atļauju Pārtikas un veterinārajā dienestā, jo skapis ir visu laiku jāsakārto, jāuztur kārtībā. Protams, arī jāskatās tie derīguma termiņi," skaidro Arbidāns.

"Ne bezkaunīgiem vajadzētu būt, bet normāli – paņēmi kaut pāris lietiņas, atnesi kaut ko. Ja cits piebāzīs visas somas pilnas, arī nesmuki būtu," saka rēzekniete Zinaīda.

Līdzīgi bezmaksas pārtikas apmaiņas skapji Latgalē iepriekš izvietoti arī Viļakā un Ludzā, taču cerēto atsaucību tie neguva un tika noņemti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti