Panorāma

Krievijā aiztur Navaļnija piemiņas pasākumu dalībniekus

Panorāma

Panorāma

SKDS: Februārī līderi EP vēlēšanās JV un NA

Partiju reitingi: Pirms Eiroparlamenta vēlēšanām līderos «Jaunā Vienotība» un Nacionālā apvienība

Pēc četriem mēnešiem notiks Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, kurām iesniegti 16 kandidātu saraksti. Ja EP vēlēšanas notiktu februārī, tad spraigākā cīņa būtu starp diviem politiskajiem spēkiem – "Jauno Vienotību" un Nacionālo apvienību. Tā liecina SKDS aptaujas rezultāti.

Aptauja veikta uzreiz pēc kandidātu sarakstu pieņemšanas no 10. līdz 14. februārim, aptaujājot 1505 balsstiesīgos pilsoņus visā Latvijā.

Saskaņā ar SKDS aptaujas rezultātiem līderi ir "Jaunā Vienotība" ar 10,2%, bet uzreiz aiz tās ar 10% seko Nacionālā apvienība.  Starpība ir ļoti maza. Tad seko "Saskaņa"– 6,3%, "Latvijas attīstībai" – 5,8% un "Progresīvie"– 5,4%. Aiz tiem "Stabilitātei" – ar 4,7%, "Apvienotais saraksts" un "Latvija pirmajā vietā" – katrai 4,3%. 

"Šeit ir divi ļoti spēcīgi konkurenti ["Jaunā Vienotība" un Nacionālā apvienība], un vismaz šobrīd izskatās, ka starp šiem notiek galvenā cīņa," vērtēja politologs Jānis Ikstens. 

Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) februāra sākumā 2,9% atbalsts. "Suverēnajai varai" – 2,7%. Jaunajai konservatīvajai partijai 1,9% , apvienībai "Jaunlatvieši " un "Centra partija" – katrai 1,4%, "Tauta. Zeme. Valsts" – 0,4%, bet "Kustību "Par!"" un partiju "Tautas varas spēks" atbalsta 0,3% vēlētāju.

"Uzmanība vairāk tiek pievērsta kandidātiem, nevis partijām. Vēl ir laiks priekšā, un jārēķinās, cilvēki lēmumu pieņem pēdējā brīdī," norādīja SKDS pārstāve Ieva Strode.

Ņemot vērā partiju popularitāti starp balsstiesīgajiem, kuri aptaujas brīdī bija izlēmuši par ko balsot, un ņemot vērā pilsoņu gatavību piedalīties vēlēšanās, redzams, ka 5% barjeru februārī pārvarētu astoņas partijas. Zem 5% barjeras februārī palikusi ZZS.

Aptaujā 17,2% bilda, ka nepiedalīsies vēlēšanās, bet 20,2% bija grūti atbildēt uz šo jautājumu.

EP vēlēšanas notiks šā gada 8. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti