Mežaparkā plāno būvēt skolu; lielākais izaicinājums – vai valsts aizdos 13,5 miljonus eiro

Mežaparkā Rīgas dome plāno būvēt sākumskolu. Galvaspilsētā tā būs pirmā jaunuzceltā skola kopš neatkarības atjaunošanas. Projekts varētu izmaksāt 13,5 miljonus eiro, kurus pašvaldība šogad cer aizņemties no valsts. Patlaban Latvijā skolu reformu laikā daudzas izglītības iestādes slēdz un apvieno. Vai Latvijā ir vēl kāda vieta, kur vajadzīga jauna skola?

Mežaparkā plānotās skolas būvniecības lielākais izaicinājums – vai valsts aizdos 13,5 miljonus eiro
00:00 / 03:42
Lejuplādēt

Sākumskolu Mežaparkā pašvaldība iecerējusi būvēt Sudrabu Edžus ielas un Kokneses prospekta stūrī.

Divstāvu ēkā no pirmās līdz sestajai klasei varētu mācīties ap 470 bērnu, kurus apmācītu pussimt pedagogu.

Jaunajās telpās varētu pārvākties 45. vidusskolas Mežaparka filiāles skolēni un personāls – stāstīja Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks no "Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības" kopīgā saraksta.

"Jugla, Teika, Čiekurkalns, Mežaparks, Dārziņi, Bieriņi. Tās ir latviskās apkaimes, kur ir ļoti liela nepieciešamība pēc izglītības pakalpojuma. Šajās vietās ļoti ātri piepildās skolas un ir nepieciešamas papildu vietas. Savukārt Mežaparka projekts jau ir vairākus gadus izstrādāts un ir gaidījis atvilktnē savu kārtu. Diemžēl tā Lībekas [ielas] skoliņa vairs nav… Ja mēs to remontētu, tāpat mēs nevarētu nodrošināt šo pakalpojumu nepieciešamību tiem bērniem, kam ir nepieciešams izglītības pakalpojums. Pārāk maz vietas tur ir. Arī infrastruktūra ir tik ļoti nolaista, ka diez vai saprātīgi būtu šobrīd to remontēt," teica Ratnieks.

Pašvaldības ieceri atzinīgi vērtē Mežaparka attīstības biedrībā, taču vienlaikus domes iecere radot bažas. Patlaban Sudrabu Edžus ielas un Kokneses prospekta stūrī ir ierīkoti pašvaldības mazdārziņi, kurus vasarā izmanto līdz pat simt vietējo ģimeņu – tā norādīja biedrības vadītājs Kaspars Gailītis.

"Mums ir kļuvis zināms, ka burtiski pirms pāris dienām Rīgas dome no valsts ir ieguvusi netālu esošo tā saucamo Saules dārza teritoriju, kas atrodas pie paša Ķīšezera. Mēs plānojam, neskatoties uz to, ka ir gatavs skolas projekts, un mēs to saprotam, un šī stadija ir tāda vēlīna, bet mēs plānojam palūgt Rīgas domei izvērtēt, vai skolas būvniecības ieceri nebūtu iespējams realizēt šajā Saules dārza teritorijā. Tādējādi, iespējams, tad [var] saglabāt ģimenes dārziņus tur, kur viņi šobrīd ir," sacīja Gailītis.

Ja tomēr dome skolu būvēs izraudzītajā teritorijā, apkaimes iedzīvotāji lūdz pašvaldībai mazdārziņiem nodrošināt citu vietu Mežaparkā.

Taču vicemērs Ratnieks norādīja, ka Rīgā ir daudz citu vietu, kur iedzīvotāji var kaut ko audzēt, liekot noprast, ka Mežaparkā mazdārziņu turpmāk var arī nebūt.

Skolu reformu laikā jaunas skolas ir nepieciešamas Pierīgā, kur iedzīvotāju skaits pieaug – norādīja Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure.

"Mēs redzam, ka akūta situācija ar nepietiekamu skolu skaitu, platību, iespēju uzņemt savus novada bērnus ir Mārupē, [kur] tas varētu būt privātās partnerības projekts, arī Ķekavā. Tāpat, neskatoties uz to, ka Ādaži ir uzbūvējuši modernu, skaistu skolu, nu jau tā ir piepildīta [par] 130%," atzīmēja Dundure.

Taču vistuvāk jaunas skolas būvniecībai, visdrīzāk, ir Rīga – pieļāva Ratnieks, kurš ir arī biedrības "Rīgas metropole" viens no vadītājiem. Mežaparka skola varētu izmaksāt 13,5 miljonus eiro, kurus pašvaldība šogad cer aizņemties no valsts. Vai tas īstenosies, būs zināms šovasar. Ja Rīga aizdevumu saņems, būvniecība varētu sākties jau šogad, to pabeidzot divu gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti