Panorāma

Irāna un Pakistāna apmainās raķešu triecieniem

Panorāma

Panorāma

VP sāk dienesta pārbaudi par nereaģēšanu uz kautiņu Mežciemā

Policijā sāk dienesta pārbaudi par gauso reaģēšanu uz skolēnu kautiņu Mežciemā

Valsts policija sākusi dienesta pārbaudi par notikušo Rīgā, Mežciemā, kur izsauktā policijas ekipāža uz skolēnu kautiņu braukusi 44 minūtes reglamentā paredzēto 25 vietā. Taču aculiecinieku visvairāk pārsteidza inspektoru rīcība, kas pēc ierašanās atteicās sākt izmeklēšanu, lai gan liecinieka rīcībā ir visu kautiņā iesaistīto fotogrāfijas.

Aculiecinieks Gints Kauniste rāda, cik pazemojošā pozā bija viens no skolniekiem, kuru spēra otrs, kamēr divi citi skatījās. Gints tobrīd bija pie auto stūres.

"Gribēju izskriet, zvanīju 112, un te pieparkojos. Policija teica, lai pagaidu." Gints gaidīja 40 minūtes. Tikmēr kaušļi sagaidīja 16. autobusu un aizbrauca.

"Ielas nav pilnas, es no Ķengaraga ar savu privāto bez bākugunīm varu pagūt atbraukt. Viņi tik ilgi brauca," sacīja aculiecinieks.

Bet visvairāk pārsteidza tas, ka policija atteicās pieņemt iesniegumu un doties uz skolām skaidrot jauniešu identitāti, lai gan Gintam ir visu zēnu fotogrāfijas. Tajās jaunieši ir labi saskatāmi.

"Te ir blakus divas skolas, aizbraukt pie direktora, pie administrācijas un parādīt tās bildes. Bet policija sazinājās pa rāciju ar vadību. Nē, nu, tas neko nemainīs. Mēs paši nevaram taču iet un patrulēt. Bet viņi nav sardzē sabiedrībai, kas uz viņiem cer," sacīja Gints.

Pēc tam, kad nesen jauniešu kautiņā Slokā nogalināts 13 gadus vecs zēns, šāda policijas attieksme daudziem likās nepieņemama.

"Nu nav mums ne iesnieguma, ne fotogrāfiju par Mežciemu. Mēs redzam video ierakstā: apkārt pilns ar pieaugušajiem, neviens neiejaucas. Tā ir sabiedrības attieksme, policija pēc svilpiena vienmēr nevar atskriet. Tā ir arī līdzatbildība," sacīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Tomēr uzzinot, ka iesnieguma rakstītājs ir bijis un bija arī fotogrāfijas, policijā sākta dienesta pārbaude par notikušo un inspektoru rīcību. Neviens iedzīvotājs, kura bērns būtu cietis šajā kautiņā, policijā nav vērsies.

Taču tagad pēc publiski izskanējušās informācijas policija dosies uz visām Mežciema skolām, lai runātu ar jauniešiem un veiktu citas preventīvas darbības. Ginta bildes ir saņemtas un tiks liktas lietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti