Ministrija aprīlī piedāvās iespējamo Rīgas un Pierīgas pārvaldības modeli

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ar piedāvājumu Rīgas un Pierīgas pārvaldības maiņai plānojusi nākt klajā aprīlī, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pavēstīja ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība").

Ministre jau iepriekš paudusi, ka daudzas Rīgas problēmas būtu risināmas vienkāršāk, ja tiktu mainīts Rīgas pārvaldības modelis. "Rīgas un Pierīgas ietekme ir tik liela, ka nebūtu veidojama viena pirmā līmeņa pašvaldība," viņa atkārtoja.

Ceturtdien arī notikusi pirmā saruna ar Rīgas metropoles pašvaldībām par iespējamiem risinājumiem sabiedriskā transporta jomā.  

"Visi ir vienisprātis, ka vajag kopēju pārvaldību, bet nevar vienoties, kā. Šodien par to diskutējām, esam ceļa sākumā, un gribētos, ka nonākam pie risinājuma," pauda ministre.

Iespējamie risinājumi, pēc Bērziņas vārdiem, var būt dažādi: "Gan kā kopēja iestāde vai kapitālsabiedrība par noteiktām tēmām, vai tikpat labi tā var būt otrā līmeņa pašvaldība tikai Rīgas un Pierīgas gadījumā."

Par konkrētu modeli vēl nav vienošanās. Pēc mēneša Rīgas un Pierīgas pašvaldības diskutēs par kompleksiem risinājumiem izglītības jomā, vēl pēc mēneša – par konkurētspējas paaugstināšanu un investīciju piesaisti. "Un tad aprīlī VARAM nāks ar piedāvājumu un modeli, kā šī pārvaldība varētu izskatīties," pavēstīja Bērziņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti