4. studija

Kam vairāk tiesību - vistām vai cilvēkam, kuram traucē kaimiņa dējējputnu ferma aiz žoga?

4. studija

4. studija. Lubānas iela un zirga nobadināšana

Kāpēc Inčupes dzelzceļa stacija kļūst arvien tumšāka, klusāka un baisāka?

Inčupes iedzīvotāji atkal satraukti par dzelzceļa pieturas likteni

Inčupes iedzīvotāji atkal ceļ trauksmi par dzelzceļa pieturas likteni. Lai gan oktobra beigās Sabiedriskā transporta padome nolēma saglabāt Inčupes un vēl piecas citas pieturas, kurās līdz nākamā gada vidum novēros pasažieru plūsmu, Inčupes iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc valsts netaisās pieturu pārcelt uz ērtāku vietu – pretim Baltajai kāpai. Pieturu pārvietot iedzīvotāji lūdz jau pāris mēnešus, taču atbildīgie par to nesteidzas runāt.

Inčupes iedzīvotāji atkal satraukti par dzelzceļa pieturas likteni
00:00 / 03:45
Lejuplādēt

Dzelzceļa līnijas Rīga–Skulte pieturā "Inčupe" līdzīgi kā citu līniju maz pieprasītās pieturās – "Cena", "Kūdra", "Dārziņi", "Rumbula" un "Kaibala" – pēc aptuveni mēneša sāks pusgadu novērot, cik daudz pasažieru izmanto šīs pieturas. Tā oktobra beigās nolēma Sabiedriskā transporta padome, kas pēc iedzīvotāju sūdzībām pārdomāja un minētās pieturas nolēma neslēgt.

Gaidāmo monitoringu kritizē Inčupes iedzīvotāji, kas jau kopš rudens sākuma aicina atbildīgos pieturu pārvietot pretim Baltajai kāpai. Lai mērķi sasniegtu, inčupieši izveidoja biedrību "Inčupe/Veselība".

"Šobrīd ir vairāk tāda kā atrakstīšanās: jā, jā, būs, būs. Tīri formalitātei, bet reālā darbībā nekas nenotiek. Ko viņi ar šo monitoringu pēc tam darīs – vai slēgs to pieturu, vai tomēr atstās, vai pārcels? Šobrīd Saulkrastos un Pabažos stacijām tiek veikti uzlabojumi, bet Inčupes stacija, kāda bija atstāta novārtā, tāda joprojām ir, grafiti zīmējumi. Ne visai patīkamā stāvoklī," norādīja biedrības valdes loceklis Andris Koemecs.

Uz monitoringu ļoti skeptiski raugās arī Saulkrastu novada domes vadītājs Normunds Līcis (Latvijas Reģionu apvienība): "Skaidrs, ka ziemas sezonā šis noslogojums ir minimāls. Tajā pašā laikā redzam, ka atsevišķi cilvēki joprojām pa sliedēm iet uz šo pieturu – gan jauni cilvēki, gan kundze gados. Tā ka bīstamība tiek saglabāta. Tā būtu jālikvidē, un sistēma jāsakārto.

Pētīt, kāda noslogotība ir pieturai mežā, ir bezjēdzīgi.

Es domāju, ka šobrīd pasūtītājs ir noslogots ar esošo pieturu rekonstrukciju. Redzam, ka darbi ir krietni iekavējušies – tie pārceļas uz nākamo plānošanas periodu."

Inčupieši cer, ka Sabiedriskā transporta padome par pieturas pārvietošanu lems pēc nedēļas. Taču Autotransporta direkcijā Latvijas Radio norādīja, ka sēdes plānā jautājums nav iekļauts.

Pietura ir jāpārvieto vai esošo vajag labiekārtot, uzskata Vidzemes plānošanas reģionā, par pieturas tālāko likteni aicinot vērsties pie Autotransporta direkcijas. Tur gan atbildēja, ka viņi nav lēmēji, aicinot vērsties pie "Latvijas dzelzceļa", lai saprastu, vai pretim Baltajai kāpai pieturu vispār var izveidot.

Taču arī "Latvijas dzelzceļš" šo jautājumu nekomentēja, sakot – ja Sabiedriskā transporta padome lēmumu pieņems, tad viņi pārvietos. "Latvijas dzelzceļā" norādīja, ka komentēt var Satiksmes ministrija, kur izdevās iegūt atbildi. Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Ģirts Dubkēvičs pastāstīja, ka

stacijai labāku izvietojumu atbildīgie meklēs paralēli plānotajam monitoringam.

"Autotransporta direkcija savā vērtējumā apskatīs šo konkrēto punktu [pretim Baltajai kāpai]. Vienlaikus informējām "Latvijas dzelzceļa" vadību par šo situāciju. Viņi no savas puses skatīsies, kas ir iespējams un kā situāciju iespējams labot vai mainīt. Tas noteikti nav desmitgades jautājums, tas lēmums tiks pieņemts krietni ātrāk. Šobrīd negribu nosaukt precīzu termiņu. Tas ir plānošanas rezultāts. Tuvākajā laikā pēc Autotransporta direkcijas izvērtējuma būs lēmums, kā mēs varam virzīties uz priekšu," sacīja Dubkēvičs.

Saulkrastu dome pieturas jaunajai vietai apņemas izveidot ērtu pieeju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti