Dienas ziņas

Cīnās pret atkarību raisošu vielu pārdošanu skolās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pēc vētrām iedzīvotāji sāk domāt par māju apdrošināšanu

Pēc vētrām iedzīvotāji Madonas pusē sāk domāt par māju apdrošināšanu

Pēc augustā piedzīvotajām vētrām Madonas pusē daļa iedzīvotāju sākuši domāt par ēku apdrošināšanu. Tikmēr stiprajā vējā vienas mājas nopostītais jumts jau atjaunots, pasargājot iemītniekus no rudens vējiem un lietavām.  

Augusta sākumā mājai tika pilnībā norauts jumts, tagad divus mēnešus vēlāk iedzīvotāji ir tikuši pie jauna jumta.

"Tika sasaukta iedzīvotāju kopsapulce, kas lēma, par kādu naudu šis jumts tiks atjaunots. Saprotams, ka tas bija kopīpašums, kur trīs dzīvokļi piederēja pašvaldībai, kura piedalījās šajā sapulcē un izvēlējās, ka ņems kredītu un atjaunos jumtu. Šobrīd jumts jau ir gatavs," stāstīja Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora (Nacionālā apvienība).

Zigfrīds Gora, Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks (NA)
Zigfrīds Gora, Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks (NA)

Jumta projekta tāme bija aptuveni 60 000 eiro, no kuriem 8000 deva pašvaldība, pārējo valsts un paši iedzīvotāji.  Kopumā novads par vētras postījumiem no valsts prasīja 55 000 eiro, bet saņems mazāk – aptuveni 33 000. Vēl vairāk nekā 30 000 pašvaldība ieguldīja citu augusta sākuma vētras postījumu likvidēšanā.

Madonas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Ilze Fārneste pastāstīja, ka šobrīd iztērēti 31 648,25 eiro, "16 iesniegumi tika atteikti, jo bija skarti, piemēram, bišu stropi, sagāzti koki, malkas šķūnis, tas, kas nav dzīvojamais fonds".

Rudens vētras Madonas novadu skāra mazāk, tomēr pašvaldībā norādīja – pēc kaujas visi gudri, daļa iedzīvotāju jau sāk domāt par īpašumu apdrošināšanu.

"Daudzi iedzīvotāji, pie kuriem vērsāmies, apsekošanā gājām, saprot, ka mājoklis ir jāapdrošina. Ir pieredze, ka Liezērē klienti māju ir apdrošinājuši. Viņi tiešām saņēma ļoti iespaidīgu atbalstu, lai varētu šo jumtu uzlikt," stāstīja Ilze Fārneste.

 Tomēr stiprais vējš vidzemniekus nebiedē.

"Mēs apklājām mašīnu ar matraci un visu citu, ko tik varēja, lai mīkstinātu, bet paziņas dēlam auto vējstiklu sadauzīja," stāstīja Madonas novada iedzīvotājs Andrejs.  

"Šoreiz mūs tā vētra neskāra, bet pirms vairākiem gadiem, kad bija lielā vētra, tad gan mums izrāva ozolus ar visām saknēm un daudzus kokus ap māju sagāza, bet šogad bija mierīgi," atzina Madonas novada iedzīvotāja Zigrīda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti