Dienvidkurzemes novada mēra sievai daļēji piederoša firma ieguvusi 400 000 eiro līgumu pašvaldības pārvadājumiem

Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāja Aivara Priedola (Zaļo un Zemnieku savienība) sievai daļēji piederoša firma SIA "Kings" ieguvusi 400 000 eiro vērtu līgumu pašvaldības transporta pakalpojumiem pasažieru pārvadāšanai pašvaldības un tās iestāžu vajadzībām, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības birojā.

Iepirkums sadalīts divās daļās. Pirmā no tām paredz transporta pakalpojumus ar noteiktu maršrutu, otrā – neregulārus transporta pakalpojumus Grobiņas un Durbes pilsētas, Grobiņas, Medzes, Bārtas, Gaviezes, Nīcas, Otaņķu, Dunikas, Rucavas, Durbes, Dunalkas, Vecpils un Tadaiķu pagasta iestāžu vai struktūrvienību vajadzībām.

Uzņēmuma "Kings" pamatkapitāls ir 370 431 eiro. Tās īpašnieki ir Juris Dabars (14,40%), Uldis Ķepals, Aloizs Norkus, Māra Dabare, Juris Aizezers un Inga Matīsa, kam katram pieder 14,20% kapitāldaļu, kā arī Juris Gusevs un Lora Priedola, kuru īpašumā ir pa 7,29% kapitāldaļu katram.

Priedols atzina, ka ir vērtējis apstākli, ka viņa sieva ir uzņēmuma līdzīpašniece, taču mērs uzskata, ka ar tik nelielu kapitāldaļu skaitu uzņēmumā "Kings" viņa nevar ietekmēt lēmumu pieņemšanu.

"Vienīgais risinājums, ko es saskatu, ir kapitāldaļu pārdošana, lai izslēgtu jebkuras šaubas par interešu konflikta iespējamību. Es šovakar ar sievu pārrunāšu jautājumu par "Kings" kapitāldaļu pārdošanu," solīja Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Kings" apgrozījums 2022. gadā bija 12,78 miljoni eiro, peļņa – 0,23 miljoni eiro. "Kings" dibināts 1993. gadā un darbojas degvielas, cietā un šķidrā, un gāzveida kurināmā, un līdzīgu produktu vairumtirdzniecības jomā, kā arī degvielas mazumtirdzniecībā degvielas uzpildes stacijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti