Sievietes slepkavība Jēkabpilī: soda 5 policistus un mainīs Austrumzemgales iecirkņa šefu

Valsts policijas (VP) dienesta pārbaudē un disciplinārizmeklēšanā, kas saistīta ar nežēlīgo sievietes slepkavību Jēkabpilī aprīlī, piecām Austrumzemgales iecirkņa amatpersonām piemēroti disciplinārsodi, kā arī no 1. septembra būs jauns iecirkņa priekšnieks – amatā stāsies majore Evita Galviņa, informēja VP.

Policijas veiktajā dienesta pārbaudē un disciplinārizmeklēšanā secināts, ka vairākas VP Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa amatpersonas, izskatot iesniegumus par slepkavības pastrādātāja Leona Rusiņa rīcību un veicot viņa meklēšanas pasākumus, atsevišķos gadījumos nav rīkojušās pietiekami profesionāli, tai skaitā nav spējušas veikt pietiekami aktīvi personas meklēšanas pasākumus. 

Dienesta pārbaudes laikā arī secināts, ka amatpersonas nav spējušas pietiekamā kvalitātē savlaicīgi izanalizēt un saskatīt kopsakarības Rusiņa pretlikumīgo darbību kopainā.

Ņemot vērā atzinumā konstatēto, 5 amatpersonām ir piemēroti disciplinārsodi. Tostarp veiktas arī pārmaiņas VP Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa vadībā.

Dienesta pārbaudes atzinumā pret vairākām amatpersonām pieņemtie lēmumi:

  • Izmeklēšanas nodaļas 1. grupas inspektoram piemērots disciplinārsods – rājiens;
  • Izmeklēšanas nodaļas 1. grupas galvenajam inspektoram pieņemts lēmums par disciplinārlietas izbeigšanu, izsakot aizrādījumu;
  • Izmeklēšanas nodaļas 2. grupas galvenajam inspektoram piemērots disciplinārsods – piezīme;
  • Izmeklēšanas nodaļas 2. grupas vecākajai inspektorei piemērots disciplinārsods – piezīme;
  • Izmeklēšanas nodaļas 4. grupas vecākajai inspektorei piemērots disciplinārsods – piezīme;
  • Vēl pret vienu Izmeklēšanas nodaļas 2. grupas inspektori izmeklēšana disciplinārlietā turpinās.

Jau ziņots, ka dienesta pārbaudē un disciplinārizmeklēšanā skatīta arī līdzšinējā VP Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa priekšnieka Rolanda Bērziņa atbildība, kā laikā identificēts, ka amatpersona nepietiekošā kvalitātē organizējusi iecirkņa darbu, par ko piemērots disciplinārsods – rājiens.

Vienlaikus identificēts, ka ne visi VP uzliktie pienākumi izmeklēšanas jomā Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirknī tika prioritizēti atbilstoši labākajai izmeklēšanas praksei, savukārt radušās sekas kopumā nesekmē situācijas uzlabošanos ne izmeklēšanas kompetencē, ne iecirkņa kolektīva darba un sadarbspējas atjaunošanā. Līdz ar to iezīmējās nepieciešamība pēc jauna redzējuma pārmaiņu vadībā, akcentējot izmeklēšanas darba uzlabošanu iecirknī.

Lai pēc iespējas ātrāk nodrošinātu VP uzlikto pienākumu sekmīgu realizēšanu kopumā, nodrošinot pilnvērtīgāku sasaisti kompetencēs reaģēšana – izmeklēšana – prevencija un pēc vispusīgas kopsakarību izvērtēšanas, lai paātrinātu pilnvērtīgu iecirkņa darbspēju atjaunošanos, VP Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirknī pieņemts lēmums veikt izmaiņas iecirkņa vadībā.

Ņemot vērā konstatēto problemātiku un izvirzītās kompetences, kopsakarībā ar pieredzi, spējām un motivāciju panākt rezultātu kopumā, kā arī ņemot vērā pieejamos cilvēkresursus, par VP Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa priekšnieku no šī gada 1. septembra dienesta interesēs tiek iecelta majore Evita Galviņa,

kuras pieredze dienestā VP ir 27 gadi, tostarp pirms veiktās policijas restrukturizācijas pēdējos desmit gadus bijusi VP Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieka amatā, vadot tieši kriminālprocesu izmeklēšanu. 

VP priekšnieks Armands Ruks norādīja: "Evita Galviņa ir motivēta, vērsta uz pārmaiņu īstenošanu, apveltīta ar augstām analītikas spējām, prasmīgi spēj secināt kopsakarības, ir gatava izaugsmei, arī dalīties pieredzē, kā arī, ņemot vērā pietiekoši ilgo pieredzi izmeklēšanas jomā, tostarp vadošā amatā, var sniegt būtisku pienesumu iecirkņa darbā."

Savukārt līdzšinējais VP Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa priekšnieks pulkvežleitnants Bērziņš ar šī gada 1. septembri dienesta interesēs tiek pārcelts iecirkņa priekšnieka vietnieka, Reaģēšanas nodaļas priekšnieka amatā ar mērķi izmantot iecirkņa darba organizācijā viņa lielo profesionālo pieredzi tieši kārtības policijas darbā, proti, reaģēšanas uzdevumu izpildē, kā arī civilo krīžu un apdraudējumu situāciju risināšanā, piemēram, plūdu gadījumos, kur Bērziņš sevi ir pierādījis no labākās puses vairākkārt.

KONTEKSTS:

16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983. gadā dzimusi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Leons Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja; par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzdeva sākt dienesta pārbaudi, lai "pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli". Ruks paziņoja, ka saistībā ar Rusiņa meklēšanu amatu zaudējis Austrumzemgales policijas iecirkņa priekšnieks Rolands Bērziņš un turpinās dienesta pārbaude.

Slepkavu Rusiņu policija meklē vairākus mēnešus, vienlaikus nav izslēgts, ka vīrietis varētu būt izdarījis pašnāvību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti