Brīdina par iespējamu krāpniecību nodibinājuma «Pasaules vienotība» vārdā

Valsts policijā (VP) uzsākts kriminālprocess par iespējamām krāpnieciskām darbībām, kas veiktas, izmantojot "Facebook" lapu "Nodibinājums "Pasaules vienotība"". Pagājušā gada februārī šajā lapā ievietots krāpniecisks ieraksts, aicinot ziedot it kā smagi slima bērna operācijai.

Kriminālprocess VP uzsākts 2023. gada 28. februārī pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas par iespējamām krāpnieciskām darbībām sociālajā tīklā "Facebook", 2023. gada 10. februārī ievietojot sludinājumu ar aicinājumu ziedot naudas līdzekļus bērna ārstēšanai.

Kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka sociālā tīkla "Facebook" lietotājs, nodibinājums "Pasaules vienotība", sociālajā tīklā ievietoja sludinājumu ar aicinājumu ziedot bērna ārstēšanai. Sludinājumā bija apraksts par 14 gadus vecas meitenes Tifanijas Maļenhovas sirds slimību un to, ka viņai it kā nepieciešams veikt sirds operāciju Vācijā. Krāpnieciskajā sludinājumā arī tika norādīta operācijai nepieciešamā summa 5430 eiro apmērā un aicinājums ziedot naudu uz nodibinājuma "Pasaules vienotība", reģ. nr. 40008321107, bankas kontu.

Policijas iegūtā informācija liecina, ka šāds bērns ar sirds slimību nav reģistrēts un sludinājums nav patiess.

Šī gada 11. aprīlī kriminālprocesā viens no nodibinājuma "Pasaules vienotība" valdes locekļiem un vienīgais labuma guvējs atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas, un viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 

VP aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un ziedošanai izmantot tikai sabiedriskā labuma organizācijas, kas saņēmušas šo statusu atbilstoši Latvijas likumiem. Redzot, ka kādā sociālo tīklu profilā, iespējams, tiek veiktas krāpnieciskas darbības, iedzīvotājus aicina ziņot konkrētā sociālā tīkla administrācijai, lai profils tiktu bloķēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti