Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra metu konkursā uzvar Polijas arhitektu kompānija

Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra teritorijas attīstības metu konkursā uzvarēja "SBS Engineering group SP. ZOO", kuras piedāvāto redzējumu žūrija atzina par atbilstošāko pasūtītāja, arhitektu un pilsētplānotāju vīzijai par Akadēmiskā centra turpmāku attīstību, kā arī saņēma LU saimes – studentu, darbinieku un absolventu simpātijas balvu, paziņojumā medijiem informēja Latvijas Universitāte.

Akadēmiskā centra metu konkursa pirmajā kārtā tika iesniegti seši darbi, no kuriem žūrija konkursa otrajai kārtai virzīja četrus darbus.

Izvērtējot pieteikumus, vērā tika ņemti arī arhitektoniskās idejas novatorisms un oriģinalitāte, objekta atbilstība publiskās ārtelpas kvalitātei, publiskajai pieejamībai, projektēšanas programmai un iekļaušanās pilsētbūvnieciskajā ainavā.

LU rektors prof. Indriķis Muižnieks pauda gandarījumu par metu konkursa rezultātā radītajām LU Akadēmiskā centra attīstības vīzijām un idejām.

"Gan dalībnieki, gan žūrija ir paveikuši nozīmīgu darbu, lai mūsu Universitātes mājvieta Torņakalnā būtu moderna un iedvesmojoša vieta, kur radīt idejas un gūt atbalstu to piepildīšanai nākamajiem simt gadiem," pauda Muižnieks.

Metu konkursa godalgoto vietu par labāko Sporta mājas jaunbūves priekšlikumu ieguva "Ruume arhitekti + CMB".  

KONTEKSTS:

LU Akadēmiskā centra attīstība Torņakalnā sākās pirms 10 gadiem, kad tika parakstīts līgums par Dabas mājas būvniecību. Pēc tam tika uzbūvēta arī Zinātņu māja, un šobrīd notiek Rakstu mājas būvniecība.

Tuvākajos piecos gados LU plāno attīstības apgriezienus dubultot gan ēku skaita ziņā, gan investīciju apjomā – Akadēmiskā centra teritorijā uzbūvējot Sporta māju, Veselības māju, Studentu un viesu māju, kā arī Tehnoloģiju māju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti