4. studija

Kam pēc nāves pienākas un kam nepienākas apbedīšanas pabalsts?

4. studija

Zīmju valodā. 4. studija

Kāpēc gandrīz 10 gadus daudzdzīvokļu māju pagalmā nevar tikt galā ar plūdiem?

«Ekstrēmākais Latvijā.» Silakroga iedzīvotāji teju 10 gadus lūdz pagalma sakārtošanu; vietvara darbus sola sākt pavasarī

Gandrīz 10 gadus pašvaldība nevar savest kārtībā lietus notekūdeņu kanalizāciju Silakrogā, tāpēc divu daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji lietus un atkušņa laikā praktiski dzīvo ezera vidū. Iedzīvotāji Ropažu novada domei sūdzas jau kopš 2015. gada, bet dažādu vietvaras neizdarību dēļ problēma tā arī nav atrisināta, noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija". Tagad pašvaldība norādījusi, ka pagalma sakārtošanu varētu sākt pavasarī.

Sniega un sala laikā Silakrogā starp mājām Priedes 1 un Priedes 2 ir skaists, balts piesniedzis laukums, kur stāv iedzīvotāju automašīnas. Bet tad, kad iestājas atkusnis, ikviens autoīpašnieks vēlas, kaut viņam auto vietā piederētu laiva.


Jāzeps: "Man liekas, tas ir pats ekstrēmākais pagalms visā Latvijā."

Tatjana: "Gumijas zābakos tikai. Vairāk es nekā nevaru tikt. Jā, mums lieli plūdi. Kad stiprie lieti līst, tad galīgi. Pie mašīnām arī nevar tikt. Visu laiku mums pa vidu ūdens stāv."

Jonass: "Ja jūs atceraties – vasarā bija stiprs lietus gāziens. Es pa logu tā skatījos – faktiski ūdens bija līdz ar visiem trotuāriem pilnīgi. Te bija ezers. Tas ūdens plūda kā upe pa šīm divām vidējām uz ceļu. Mašīnām bija līdz pusei riteņu."


Par to, ka lietū un atkusnī šo divu māju iedzīvotāji mitinās faktiski ezera vidū, savai pašvaldībai – Ropažu novada domei, viņi sūdzas jau kopš 2015. gada, lai gan problēma esot vēl senāka. Turklāt applūstošā teritorija ir pašvaldības īpašums. Pievērst sev deputātu uzmanību ar televīzijas starpniecību iedzīvotāji uzdrošinājās 2020. gadā.

Ēku pagalms Silakrogā
Ēku pagalms Silakrogā

Pirms 4 gadiem toreizējās Ropažu novada domes izpilddirektore solīja, ka nākamajā gadā problēma tiks novērsta un lietus notekūdeņu sistēma sakārtota. Tomēr 2021. gada pavasarī iedzīvotāji atstāti milzu peļķes vidū tiešā un pārnestā nozīmē, jo deputātu un pārējo pašvaldības darbinieku rīcība stipri vien atgādināja pamatskolas skolēnu izdarības.

Pirmkārt, neviens nebija pieskatījis, ka atrastais būvnieks nav parakstījis nosūtīto līgumu par būvdarbu uzsākšanu. Otrkārt, bija deputāti, kas nodokļu maksātāju problēmas uztvēra kā joku. 

Bet kopš 2021. gada jūlija ir jauns novads, jauna pašvaldība, kas cerību uz jaunas dzīves sākumu solīja pērn pavasarī, kad pagalmā domes pārstāvji tikās ar abu māju iedzīvotājiem. Taču - atkal nekā. Kā pastāstīja Ropažu novada domes Projektu nodaļas vadītāja Dina Varslavāne, iepirkumam nebija pievienota viena sadaļa – lietus ūdens kanalizācija, kas projektam ir būtiska.

"Principā galvenais jautājums, kas tur ir jāsakārto. Tad tika sludināts otrs iepirkums, bet principā iedzīvotāji neko nav zaudējuši, jo darbus tik un tā šajā pavasarī varētu uzsākt," sacīja Varslavāne.

Vienīgais veids, kā krīzes brīžos pašvaldība šo gadu laikā 150 dzīvokļu iedzīvotājiem ir palīdzējusi – sūtot speciālu tehniku, ar ko izsūknēt no pagalma lieko ūdeni, kas pēc nākamās lietusgāzes atgriežas savā vietā. 

"Grūti pateikt, kāpēc iepriekšējā pašvaldība jau nebija sakārtojusi šo pagalmu tajā brīdī, kad tas jau parādījās sliktā stāvoklī, tiešām to es nemācēšu nokomentēt," raidījumam sacīja Varslavāne. "Šeit ir jāsaprot, ka novads ir liels un šeit ir runa par divu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. Ja mēs runājam par prioritātēm, tad deputāti lemj, kuram projektam prioritāri virza naudu. Ja mēs runājam par ielām, kur pārvietojas visi novada iedzīvotāji, droši vien tā būs prioritārā stāvoklī nekā divu daudzdzīvokļu māju pagalms."

Taču tagad Silakroga māju Priedes1 un Priedes 2 iekšpagalma labiekārtošanas projekts ir apstiprināts kā prioritārs un tā realizācijai dome ņems aizdevumu Valsts kasē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti