4. studija

Kāpēc Siguldas novadā deklarētie bērni, kas mācās Ropažos, atbalstu par ēdināšanu nesaņems?

4. studija

4. studija. Apdrošināšanas polises un ūdens skaitītāji

Kāpēc ielu un trotuāru malās krājas sniegs?

Sniega tīrīšanas noteikumi Rīgā: satiksmei traucējošās kupenas jānogādā bezmaksas izgāztuvē

Namu īpašniekiem un apsaimniekotājiem Rīgā, tīrot sniegu no ietvēm un ēku jumtiem, notīrītais sniegs gadījumos, ja tas traucē gājēju vai transporta kustību, ir jānogādā bezmaksas sniega izgāztuvēs, un sods par neizdarību fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija". 

Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods skaidroja, ka pēc sniega tīrīšanas no tā ir jāatbrīvo ietve, kā arī stāvvietas un braucamā daļa. Arī apstādījumos sniegu nedrīkst noglabāt.

Atbilstoši saistošajiem noteikumiem no ietvēm notīrīto sniegu var likt vaļņos, kas netraucē gājēju kustību, bet noteikums ir tāds, ka valni nedrīkst veidot pretī iebrauktuvēm, krustojumos, kā arī pieturvietās. Savāktā sniega izvešana no ietvēm, kur tas traucē gājēju un transporta satiksmi, jānodrošina darba dienās no pulksten 21 līdz 7, bet svētku dienās un brīvdienās – jebkurā laikā.

Vaivods norādīja, ka Rīgā šobrīd darbojas divas bezmaksas sniega izgāztuves.

Daugavas kreisajā krastā sniega izvešanas vieta atrodas Daugavgrīvas šosejā 2A, kas ir Spilves teritorijā, savukārt Daugavas labajā krastā šāda vieta atrodas Lidlauka ielā 40, kas ir Rumbulā. Agrāk sniega izgāztuve atradās Ziepniekkalnā Rītausmas ielā 35, bet nu jau tā ir pilna un tāpēc slēgta. Savukārt pašvaldība sniegu ved uz Zaķusalu, kur nolīgtie ielu uzturētāji īrē teritoriju sniega glabātuves izveidošanai un apsaimniekos līdz pēdējā sniega nokušanai.

"Mēs redzam to, ka ļoti daudz namīpašnieku grēko, un mēs ar pašvaldības policiju šogad šim pievēršam pastiprinātu uzmanību," norādīja Vaivods.

"Mēs jau vairākas reizes esam saskārušies ar situācijām, ka, tikko kā notīrītā veloinfrastruktūra, ietvju infrastruktūra vai braucamās daļas tiek piesārņotas ar sniegu, pašvaldības policija vēršas pret māju namu apsaimniekotāju veiktajām darbībām."

Par saistošajos noteikumos minēto prasību neievērošanu fiziskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 350 eiro, savukārt juridiskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 1400 eiro. 

Atsevišķas statistikas par piemērotajiem sodiem Rīgas pašvaldības policijai gan nav, bet, ja salīdzina ar nenotīrīto jumtu pārkāpumu skaitu, tad šāda veida pārkāpumi, kad tiek veidoti sniega vaļņi vai sniega uzkrājumi uz apstādījumu apdobēm, ir konstatēti krietni mazāk, jo tie nav tik bīstami kā, piemēram, bieza ledus kārta uz jumta, kas kuru katru brīdi var krist lejā un apdraudēt gājēju vai transportlīdzekļu drošību.

Vaivods norādīja, ka pašvaldība šogad no pilsētas ielām izvedusi vairāk nekā 45 000 kubikmetru sniega. "Par neatbilstoši veidotiem vaļņiem mēs arī piemērojam līgumsodus saviem uzturētājiem, un īpaši tas attiecas uz pieturvietām," skaidroja Vaivods.

Saistošie noteikumi noteic, ka sniega un apledojuma laikā ietvēm jāveic attīrīšana no sniega vismaz 50% platumā no kopējā gājēju ietves platuma, bet ne mazāk kā 1,5 metri, kā arī jākaisa pretslīdes materiāls. Šie kopšanas darbi jāpaveic līdz plkst. 8 rītā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti