Rīta Panorāma

Labdarības projekts "Sapņu pavadonis" nedziedināmu cilvēku atbalstam

Rīta Panorāma

EK sagatavojusi 12. sankciju paketi pret Krieviju

Vatikānā uzlabo muzeju pieejamību

Vatikānā jubilejas gaidās tūristiem atver unikālu nekropoli

Vatikāna apmeklētājiem no 17. novembra būs iespēja atsevišķi apmeklēt senās Romas nekropoli "Via Triumphali". Tas ir tikai viens no pasākumiem, gatavojoties lielākam viesu pieplūdumam jubilejas – 2025. – gadā. 

Līdz šim izrakumos zem dārziem atklātās mozaīkas, freskas un apbedījumu kameras varēja vērot tikai speciālisti un Vatikāna muzeju apmeklētāji. Tagad izveidota atsevišķa ieeja, un tūristi ar iepriekš rezervētām biļetēm uz šo unikālo vietu varēs doties piektdienās un sestdienās.

Vatikāna muzeju pārstāvji norāda, ka pēc Covid-19 pandēmijas pilnībā atjaunojusies lielā apmeklētāju plūsma, un dienā muzeju zālēs ierodas no 20 līdz 25 tūkstošiem viesu. Nepieciešams novērst drūzmēšanos, tāpēc ekskursijās gida pavadībā varēs doties līdz 20 cilvēkiem lielas grupas, kā arī pagarinās muzeju darba laiku.

Lai izvairītos no spekulēšanas, no nākamā gada pārdos tikai personalizētas biļetes.

Katoļu baznīcā 2025. gads pasludināts par jubilejas gadu, kas ir īpašs žēlastību un piedošanas laiks. Tas parasti notiek reizi 25 gados, un organizētāji uzskata, ka aiznākamgad svēto pilsētu apmeklēs 32 miljoni svētceļnieku no visas pasaules. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti