Par 6 zēnu seksuālu izmantošanu lūdz apsūdzēt iepriekš sodītu pedofilu

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par sešu bērnu pavešanu netiklībā un seksuālu izmantošanu. Kriminālprocesā par aizdomās turēto atzīts 1979. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš izcietis sodu par līdzīgiem noziegumiem un tobrīd atradās probācijas uzraudzībā. Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis aptuveni divu gadu periodā vairākkārt veicis seksuāla rakstura darbības ar 9–14 gadus veciem zēniem, iepriekš iemantojot viņu uzticību, informēja Valsts policija.

Šī gada aprīļa sākumā Valsts policijā tika saņemta riska informācija no Valsts probācijas dienesta un kādas skolas sociālā pedagoga par vīrieti, kurš, iespējams, ir seksuāli izmantojis mazgadīgas personas. Reaģējot uz saņemto informāciju, policija sāka kriminālprocesu un apstākļu skaidrošanu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 1979. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš tiesāts un izcietis sodu par seksuāla rakstura noziegumiem, pēdējo divu gadu laikā kontaktējies un vairākkārt veicis seksuāla rakstura noziedzīgas darbības attiecībā pret sešiem mazgadīgiem zēniem vecumā no deviņiem līdz 14 gadiem. Turklāt tobrīd viņš atradās probācijas uzraudzībā un viņam bija liegts kontaktēties ar nepilngadīgām personām.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizdomās turētais bērnus lielākoties uzrunāja brīdī, kad viņi atpūtās pie karjera Jūrmalā. Sākotnēji aizdomās turētais ilgākā laika posmā ieguva bērnu uzticību, aicināja zēnus pie sevis uz mājām, piedāvāja spēlēt datorspēles, kopīgi skatīties video, tostarp par seksuālām tēmām, rādīja dažādas pornogāfiskās filmas, kā arī veicināja sarunas par seksuālām tēmām. Tādā veidā viņš zēnus sagatavoja un izmantoja savu seksuālo vajadzību apmierināšanai, norādīja policija.

Tāpat likumsargi noskaidroja, ka aizdomās turētais vīrietis sākotnēji iepazinās ar diviem nepilngadīgiem zēniem, kuri pēc tam paši pie iespējamā vainīgā veda citus zēnus, pret kuriem viņš veica seksuālu vardarbību un netiklas darbības. Ja kāds no zēniem nevēlējās iesaistīties un izpildīt vīrieša vēlmes, viņš tika uzpirkts ar dažādām lietām, tostarp naudu.

Šī gada 10. maijā vīrietis tika aizturēts, un tiesa viņam piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, kas atstāts spēkā arī šobrīd.

Izmeklēšanas laikā gūtās ziņas deva pamatu kriminālprocesu kvalificēt  kā seksuāla rakstura darbības nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu (Krimināllikuma 160. panta ceturtā daļa), un kā pavešanu netiklībā, ja tas izdarīts ar mazgadīgo (Krimināllikuma 162. panta otrā daļa).

Kriminālprocesā seši bērni atzīti par cietušām personām kopumā 12 noziedzīga nodarījuma epizodēs.

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā, un šī gada 7. novembrī tas nodots Pierīgas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti