Rīta Panorāma

Spānijā plaši protesti pret Katalonijas separātistu amnestiju

Rīta Panorāma

Saruna ar "Onkoaliases" valdes locekli un biedri

Intervija arārlietu ministru Krišjāni Kariņu

Kariņš par viltvāržu zvanu: Esmu sadusmots, bet nav jābaidās runāt

Attīstoties viedajām tehnoloģijām un mākslīgajam intelektam, nevar izslēgt, ka arī turpmāk valstu amatpersonas "uzķersies" viltvāržu zvaniem, kā tas septembrī notika arī ar tolaik Latvijas premjeru Krišjāni Kariņu "(Jaunā Vienotība"). Kariņš intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina, ka ir sadusmots par to, taču nevajadzētu baidīties tādēļ runāt, jo Latvijai ir vajadzīgi draugi un sabiedrotie.

"Kā premjeram man teica, ka Āfrikas savienības ģenerālsekretārs ar mani gribēja runāt. Protams, kā premjers es uzskatīju, ka Latvijai ir vajadzīgi draugi, sabiedrotie. Iespēja runāt ar šādu cilvēku, lai skaidrotu, kā Krievija veic savu imperiālistisko darbu Ukrainā, jo krievi Āfrikā stāsta ko citu. Tā bija ļoti viegla iespēja videotiešsaistē šādi darīt," atzina Kariņš.

Viņš uzsvēra, ka Ārlietu ministrijai Āfrikā nav pārstāvniecības. "Paļāvās uz Eiropas partneriem, un kā par nelaimi sazinājās ar tiem Eiropas partneriem, kuri arī bija uzķērušies uz to pašu. Tad vēl nezināja neviens, ka uzķērušies," piebilda Kariņš.

"Es apsēdos pie galda, viss bija savienots, vēl citi bija klāt. Es runāju ar vienu āfrikāni, kurš runāja angļu valodā tā, kā sagaidītu, ka āfrikānis runātu [angļu valodā], uzdeva ļoti sakarīgus jautājumus. Nekas neliecināja [par viltus zvanu]," notikumus atminējās Kariņš.

Kariņš uzsvēra, ka svešiem cilvēkiem valsts noslēpumus nestāstītu un privāti viņš runājot līdzīgi kā publiski: "No pārliecības un par tēmu."

Taču viņš aicināja premjeri Eviku Siliņu ("Jaunā Vienotība") nebaidīties tikties, jo "mums ir vajadzīgi draugi". Šobrīd tehnoloģijas ir tādas, ka nākotnē vēl kāds "uzķersies". 

"Esmu sadusmots, ka tā varētu notikt, bet jāsaprot, ka, tehnoloģijām attīstoties un ar mākslīgo intelektu, pieļauju, ka tā var notikt, bet aicinu nebaidīties tikties. Protams, uzdodiet pareizos jautājumus, lai saprastu, vai tas ir pareizais cilvēks, bet tas ir brīdinājums visos gadījumos labāk runāt tieši un taisni," izteicās Kariņš.

"Man nekas tāds līdz šim nebija noticis (..). Es ceru, ka tas tuvākajā laikā neatkārtosies," piebilda politiķis.

KONTEKSTS:

Krievijas viltvāržu duetam, kas pazīstams kā "Vovans" un "Leksuss", septembrī izdevies sarīkot videosarunu ar toreizējo Latvijas valdības vadītāju Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība"). Viņi uzdevušies par augsta līmeņa Āfrikas politiķi, kurš gribējis apspriest situāciju saistībā ar karu Ukrainā un graudu piegādēm.

Uz līdzīgu triku pēdējā laikā uzķērušies arī vairāku citu Eiropas valstu līderi, piemēram, Igaunijas premjere Kaja Kallasa un Itālijas valdības vadītāja Džordžija Meloni, arī politiķi no Spānijas, Somijas, Zviedrijas un citām valstīm.

Latvijas varasiestādes sola uzlabot iekšējās procedūras, lai novērstu šādu gadījumu atkārtošanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti