Rīta Panorāma

Spānijā plaši protesti pret Katalonijas separātistu amnestiju

Rīta Panorāma

Saruna ar "Onkoaliases" valdes locekli un biedri

Intervija arārlietu ministru Krišjāni Kariņu

Kariņš aicina izvērtēt privātās lidmašīnas iegādi Latvijas valdības vajadzībām

Citu valstu valdībām ir savas lidmašīnas, kuras tās izmanto, lai varētu nokļūt uz nepieciešamām sanāksmēm ārvalstīs, un arī Latvijas valdībai vajadzētu izvērtēt šādu iespēju, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pauda ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Kariņš nepiekrita viņam veltītajai kritikai par privāto lidmašīnu izmantošanu laikā, kad viņš bija premjers. "Latvijas premjeram ir jābūt klātesošam. Jautājums, vai vēlamies būt daļa no procesa? Es uzstāju, ka mums jābūt aktīviem un daļai no šī procesa," viņš uzsvēra.

Politiķis ieteica arī esošajai premjerei Evikai Siliņai ("Jaunā Vienotība") šādu iespēju – privātos reisus – izmantot un "turpināt šo praksi, lai būtu pie sarunu galda".

"Ārlietu ministrs var nozīmēt vismaz trīs amatpersonas savā vietā, bet premjeru sapulcēs neviens cits nevar aizvietot, var tikai lūgt citas valsts premjeram sevi pārstāvēt. Ja Latvijas nav, šī [premjera] vieta [pie sarunu galda] praktiski ir tukša," skaidroja Kariņš. 

Viņš gan nezināja, kā privāto reisu apkalpotāji tikuši izvēlēti. "Neviens premjers tajā nav iesaistīts. Tā ir Valsts kanceleja, kas to dara. Premjers atbild par politiku, neiedziļinās un nav tieši atbildīgs par šādiem jautājumiem," uzsvēra Kariņš.

Premjerēšanas laikā Kariņš arī novērojis, ka citu valstu valdībām ir savas lidmašīnas, un, viņaprāt, arī Latvijai vajadzētu šādu iespēju izvērtēt. "Nezinu, kā ir izdevīgāk – vai pirkt ārpakalpojumu [vai savu lidmašīnu]," piebilda Kariņš.

Viņam kā ārlietu ministram šobrīd nav iespējas izmantot privātos reisus, jo ministrijas budžetā tādas naudas neesot. Viņš šobrīd izmantojot komercsavienojumus, taču norādīja – vienas sapulces apmeklēšana ārvalstīs nereti aizņem trīs dienas, jo nav piemērotu reisu. "Taču ārlietu ministram nav jāvada valdība. Valdības vadītājam vēl klāt nāk iekšpolitiskie jautājumi, tādēļ premjeram ir īpaši svarīgi savu laiku [lietderīgi] izmantot," argumentēja Kariņš.

"Kur ir drauds? Ja atsakās no iespējas izmantot [privātos reisus], premjers izlems vienkārši nebraukt, jo tas prasa laiku. Ja tas notiks, mēs izkritīsim ārā [no starptautiskās aprites]," uzsvēra Kariņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti