Dienas ziņas

Jaunās māmiņas uz pabalsta celšanu nākamgad var necerēt

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rosina veikt finanšu auditu Daugavpils slimnīcā

Veselības ministrs rosina veikt finanšu auditu Daugavpils slimnīcā

Daugavpils reģionālajā slimnīcā ir jāveic finanšu audits, lai izprastu radušās problēmas. Tā uzskata veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība"), kurš pirmdien, 16. oktobrī, ieradās vizītē šajā medicīnas iestādē. Pašvaldība rosina arī valsts lielāku iesaistīšanos slimnīcas pārvaldībā.

Daugavpils reģionālajā slimnīca jau ilgāku laiku norāda, ka reģionālo slimnīcu finanšu situācija ir smaga, un, ja valsts nepalīdzēs, pacientiem draud pāreja uz maksas medicīnu. Pašlaik slimnīcas parāds ir ap pieciem miljoniem eiro. 

"Pēc būtības novembris, decembris varētu būt atsperes periods, kad, ja nebūs attiecīga papildu atbalsta, pašsaprotami būs jāgriež – jāmazina pieejamība, jāmazina pakalpojumu klāsts, kam būs sekas ilgtermiņā," norādīja slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

Jaunais veselības ministrs uzskata, ka, pirms finanšu piešķiršanas un, iespējams, arī pārvaldības maiņas, Daugavpils reģionālajā slimnīcā nepieciešams veikt finanšu auditu.

"Paskatīties, kur ir lietas, ko nepieciešams uzlabot, kur lietas, kur vajag vairāk investēt, kur lietās varbūt nav veiksmīgi investēt vai nav veiksmīgi rezultāti," vērtēja ministrs.

Viens no risinājumiem, kas izskanējis arī iepriekš, īpaši no pašvaldības puses – iesaistīt valsti kā kapitāldaļu turētāju.

To tikšanās laikā rosināja arī Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš. "(..) Lai [valsts] ieietu arī slimnīcā un definētu tās darbu līdzīgi kā Stradiņa slimnīcā un Gaiļezerā."

Vai Veselības ministrija šādu ideju atbalsta, pagaidām skaidri atbildēts netiek, tomēr Abu Meri sacīja, ka sadarbība starp reģionālajām slimnīcām ir vajadzīga. 

"Tad būs tā sistēma un sadarbības tīkls starp  citām slimnīcām. Būtu jābūt citādāk, lai pacienti tad brauktu, piemēram, uz Daugavpili un zinātu, ka tur ir speciālisti uz vietas," vērtēja ministrs.

Arī slimnīcas galvenā ārsta pienākumu izpildītājs Mihails Romanovs cer uz spēju vienoties visiem iesaistītajiem, lai medicīnas iestāde spētu normāli strādāt.

"Slimnīcai, uzskatu, potenciāls ir milzīgs, ir arī daudz jaunu kolēģu, kuri daži jau sevi ir pierādījuši, daži nāks pie mums tuvāko gadu laikā, tā kā tas potenciāls pēc būtības tikai augs," norādīja Romanovs.

Pēc reģionālās vizītes Daugavpilī un arī Jēkabpils slimnīcā ministrs solījās izrunāt ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu ("Jaunā Vienotība") šo situāciju, lai rastu kādus risinājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti