Par tehniskiem traucējumiem piekļuvei centralizēto eksāmenu rezultātiem sodītas trīs IZM un VISC amatpersonas

Par tehniskiem traucējumiem piekļuvei centralizēto eksāmenu rezultātiem divām Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) amatpersonām un vienai Valsts izglītības satura centra (VISC) amatpersonai piemērots mēnešalgas samazinājums uz trim mēnešiem, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.

IZM atturējās atklāt, kuriem IZM un VISC darbiniekiem sods piemērots, līdz stāsies spēkā disciplinārsods. Lēmumu par piemēroto disciplinārsodu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā viena mēneša laikā.

Pret IZM un VISC ierēdņiem tika ierosināta disciplinārlieta par centralizēto eksāmenu rezultātu paziņošanas kavēšanu un attiecīgo centralizēto eksāmenu sertifikātu izsniegšanas savlaicīgu nenodrošināšanu, kā arī par to, ka tika pieļauta arī tādu pamatizglītības sertifikātu izsniegšana, kuri neatbilst Ministru kabineta noteikumos minētajām prasībām.

Datu sinhronizācijā starp platformām, kam būtu jānodrošina iespēja piekļūt centralizēto eksāmenu rezultātiem, bija vērojami tehniski traucējumi. Pie to novēršanas strādāja četri tehniskie dienesti un pakalpojumu sniedzēji. Skolas datus par katru eksāmenu saņēma atsevišķi – no sākuma tika nodoti dati par matemātikas eksāmenu, bet dienu vēlāk arī par latviešu, vācu un franču valodas eksāmeniem. Tika atrisināta arī aizķeršanās ar datu nodošanu Valsts izglītības informācijas sistēmā, no kuras IZM izstrādātais e-pakalpojums datus iegūst "Latvija.lv".

Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmu izstrādāja uzņēmums AS "RIX Technologies" par 1 500 000 eiro. Savukārt Valsts izglītības informācijas sistēmas un minētā e-pakalpojuma uzturēšanu veic SIA "Corporate Systems".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti