Panorāma

Atkārtoti mēģinās apvienot sabiedriskos medijus

Panorāma

Panorāma

Konservatīvie kļūst par JKP un cer atgriezties pie varas

«Konservatīvo» nosaukums atkal būs «Jaunā konservatīvā partija»; EP vēlēšanās līderis būs Linkaits

Partija "Konservatīvie" pēc nepilniem diviem gadiem ar šādu nosaukumu tomēr izvēlējusies atgūt iepriekšējo zīmolu – turpmāk tās nosaukums būs "Jaunā konservatīvā partija" (JKP). Savukārt JKP saraksta līderis 2024. gada jūnijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās būs Tālis Linkaits, informēja partijā.  

Partija mainīja nosaukumu no JKP uz "Konservatīvajiem" 2022. gada februārī. Nu tas atkal mainīts atpakaļ. Lēmums par nosaukuma maiņu ir pieņemts pēc tam, kad tika izanalizēti vēlētāju viedokļi par to, kādas kļūdas pieļautas iepriekš un ko sabiedrība vēlas turpmāk, skaidroja partijā. 

JKP jaunais lozungs ir "Stipri pamati stiprai valstij". 

"Tas precīzi atspoguļo Jaunās konservatīvās partijas galveno ideju — ja mēs gribam, lai mūsu valsts ir spēcīga, tai ir vajadzīgi stipri pamati. Katras sabiedrības un valsts pamats ir tās iedzīvotāju drošība, veselība un kvalitatīva izglītība," teikts partijas paziņojumā medijiem.

"Jaunā konservatīvā partija" vadītājs Gatis Eglītis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Partijas vadītājs Eglītis norādīja: "Ja mēs nevaram nodrošināt Latvijas iedzīvotāju pamatvajadzības drošības, veselības aprūpes un mūsu bērnu izglītības jomā, mēs nevaram cerēt uz mūsu valsts sekmīgu attīstību. (..) Mūsu partijas prioritāte ir pastiprināta uzmanība iekšlietu, veselības aprūpes un izglītības nozarei. Ja tajās būs kārtība, arī sabiedrības uzplaukums ilgi nebūs jāgaida."

Pēc JKP domām – konservatīvisms ir rūpes par "sabiedrības saknēm un pamatiem". 

"Ja iedzīvotāji jūtas drošībā, ir veseli un var rēķināties ar laikā saņemtu mediķu, ugunsdzēsēju, policijas un citu valsts iestāžu palīdzību, viņi harmoniski attīstās, veido ģimeni un karjeru, sekmīgi apgūst jaunas prasmes un paaugstina izglītības līmeni. Tas viss stimulē mūsu ekonomikas izaugsmi — ļaudis ne tikai izstrādā preces un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību, bet arī labprāt tērē nopelnīto naudu, stimulējot vietējo ekonomiku. Taču, ja nav ne veselības, ne drošības un izglītības nozare ir nopietni saslimusi un nespēj nodrošināt kvalitatīvu un vispusīgu izglītību jauniešiem un bērniem, nevar runāt par, piemēram, reindustrializāciju, Zaļo kursu, konkurētspējīgu ekonomiku un preču un pakalpojumu ar augstu pievienoto vērtību izstrādi," uzskata partijā.

JKP norādīja, ka partijas rindās ir pieredzējuši iepriekšminēto jomu speciālisti, kas "no pirmavotiem zina, kādas tieši ir problēmas un kā tās var atrisināt". 

Partijas mērķis ir ar jauniem spēkiem un konkrētiem risinājumiem galvenajās jomās atgriezties Saeimā un "sakārtot būtiskākos jautājumus, lai valstij ir stipri pamati", norādīja JKP.

Jaunās konservatīvās partijas līderi Eiropas Parlamenta vēlēšanās būs bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaits, kuram sarakstā tiks atvēlēts pirmais numurs. Ar otro kandidēs dzejniece un publiciste Liāna Langa, bet ar trešo partijas priekšsēdētājs Gatis Eglītis. JKP uzskata, ka līdzšinējie Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas nav spējuši panākt straujāku Latvijas attīstību.

JKP izvirzījusi piecas galvenās prioritātes – nacionālo interešu aizstāvību, vieglas uzņēmējdarbības nodrošināšanu,  latviešu valodas aizsardzību,  birokrātijas mazināšanu un  migrācijas politikas maiņu.

"Briselē nav izpratnes par okupācijas procesiem, negatīvām sekām, par pārtautošanu, kas Latvijā notika un no tā ir viegli izdarīt slēdzienu, ka mēs nevaram uzņemt migrantus," klāstīja Langa.

"Līdz šim mums ir grūti gājis ar nacionālā interešu aizstāvību, Brisele liek, mēs skrienam," situāciju raksturoja Eglītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti