4. studija

Kāpēc vilku Latvijā kļūst aizvien vairāk un tie paliek aizvien bezkaunīgāki?

4. studija

Vai "Kopā mēs esam spēks" jeb - kur paliks glezna, kad sienas vairs nebūs?

Kam pieder zeme, uz kuras Mārupes pašvaldība sākusi būvēt ietvi?

Mārupē īpašnieki sašutuši par ietvi viņu zemes gabalā; novads skaidro – viss atbilst detālplānam

Mārupē izcēlās strīds starp pašvaldību un zemes īpašniekiem, kuri pārliecināti, ka novada plāni izbūvēt ietvi uz viņu zemes būtībā samazina viņiem piederošo zemesgabalu. Pašvaldība problēmu nesaskata, skaidrojot, ka ietvi būvē ielu sarkanajās līnijās un īpašniekiem jāsamierinās, ka uz viņu zemes ir apgrūtinājums, un nekādas kompensācijas par to viņiem nepienākas, vēstīja LTV raidījums "4. studija".

Mārupē, Āboliņu ielā, pēc pašvaldības pasūtījuma tiek izbūvēta ietve. Zemes īpašnieki Mārīte un Arvīds Koleiti uzskata, ka viņu īpašumā vienkārši "ielīduši iekšā", "pateica, ka te ir kaut kādas mistiskās sarkanās līnijas, par kurām mēs nekad neko neesam zinājuši".

Īpašnieki stāstīja, ka pēc viņu informācijas sarkanās līnijas atrodas tālāk – ceļa malā, 5 metrus no ceļa vidus, bet darbi notiek jau kādus 15 metrus no ceļa vidus.  Ar iesniegumiem un iebildumiem zemes īpašnieki vasarā ir vērsušies gan pašvaldībā, gan būvvaldē, bet bez rezultāta. Un būvnieki sāka darbus un ietves izbūvi.

Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Kārkliņš skaidroja, ka jau 2014. gadā "tika iedots darba uzdevums detālplānojuma izstrādei", 2015. gadā pēc detālplānojuma izstrādes, kad tika saņemti pozitīvi atzinumi no visām instancēm, kā arī netika saņemta neviena sūdzība un iebildums no nekustamā īpašuma īpašniekiem, pašvaldība apstiprināja šo detālplānojumu un pēc detālplānojuma tiek izstrādāts būvprojekts.

Un tā 2020. gadā tika izdota arī būvatļauja, un "ietve ir izbūvēta sarkano līniju koridorā", skaidroja Kārkliņš.

Pašvaldībā norādīja, ka būvinspektori vēl pirms nedēļas šo vietu apsekoja un pārliecinājās, ka izbūves robežās pārkāpumu neesot.

Kārkliņš norādīja arī, ka ir loģiski, ja zemes īpašnieks maksā nekustamā īpašuma nodokli arī par īpašuma daļu, kurai ir apgrūtinājums, arī kompensācija nav paredzēta.

Kārkliņš uzsvēra, ka visiem īpašniekiem 2014. gadā  "bija iespējas publiskajā apspriešanā sniegt savus iebildumus, nekas no tā netika saņemts un nav nekas vairāk vai mazāk izlīdis ārā".

Tiesa, viņš neprecizēja, vai par detālplānojumu un izmaiņām īpašniekus arī personīgi informēja, vai viņiem tikai bija iespēja piedalīties apspriešanā un pašiem vien bija jāiedomājas, ka tāda notiek.

Šobrīd būvdarbi notiek, bet ietve Ābolu un Priekuļu ielas krustojumā īsti nekur neved, jo tālāk jau ietvju nav, bet attīstības plānā arī tur ir iecerēts izbūvēt ietves, tiesa – nav zināms, kad.

Savukārt blakus esošā zemes gabala īpašnieki ir nolēmuši turpināt cīnīties, jo uzskata, ka viņu zemesgabals vienkārši tiek atņemts, lai izbūvētu ietvi bez jebkādas saskaņošanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti