Valkā lems par Kraukļa gāšanu no mēra amata; viņš konfliktu skaidro arī ar privātās dzīves aspektu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ceturtdien paredzēts sasaukt Valkas novada domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par pašvaldības priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa (Vidzemes partija) atbrīvošanu no amata. Opozīcija skaidro, ka konflikts un neapmierinātība ar Kraukļa darbību krājas jau ilgāku laiku, bet pats mērs atzina, ka saspīlējumu vairoja arī tas, ka opozīcijas līderis esot mēģinājis izjaukt viņa ģimeni.

ĪSUMĀ:

  • Opozīcija savāca 8 no 15 balsīm, pieprasot Kraukļa demisiju.
  • Šo jautājumu izskatīs domes sēdē ceturtdien.
  • Krauklis: Konfliktsituācijas pamatā ir opozīcijas līdera Zariņa pretdarbība.
  • Zariņš: Kraukļa demisijas prasīšanu veicināja daudzi nesaprotami lēmumi.
  • Konflikta pamatā, pēc Kraukļa teiktā, esot arī privāts aspekts, Zariņš gan to noliedz.

Līdz šim Kraukli atbalstīja 8 no 15 domniekiem, taču pēdējā laikā viņa sarakstu pameta trīs deputāti, un divi no viņiem atbalstīja otrdien, 9. maijā, iesniegto mēra demisijas pieprasījumu.

Jautājums par Kraukļa demisiju domes sēdē bija jau iekļauts arī pirms nedēļas, opozīcija pārmet priekšsēdētājam necieņas izrādīšanu deputātiem, jo Krauklis devies komandējumā uz Gruziju, lai gan deputāti balsoja pret šo braucienu. Uz Gruziju domes priekšsēdētājs gan devās par savu naudu, savā atvaļinājumā.

Valkā vēlas gāzt novada domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli
00:00 / 04:28
Lejuplādēt

"Novada domē šobrīd situācija ir izveidojusies ļoti sarežģīta, kāda nav bijusi vispār nekad," tā šī brīža situāciju Valkas novada domē vērtē neatkarīgā deputāte Sandra Pilskalne. "Nu, protams, ka opozīcijai un pozīcijai var būt, un tas tā notiek, kaut kādas zināmas domu atšķirības, bet šobrīd tas viss ir nonācis līdz tādam lielam konfliktam."

Krauklis vērtēja, ka konfliktsituācijas pamatā ir opozīcijas līdera Viestura Zariņa izvērstā pretdarbība.

"Viņš ir izvēlējies taktiku, pret kuru godīgam cilvēkam praktiski ir ļoti grūti cīnīties, visus šos gadus kopš vēlēšanām. Tā taktika ir tāda – tiek paņemts kaut kāds jautājums, viņš no tā paņem kaut kādu mazu daļu patiesības, tad apaudzē ar milzīgu melu daudzumu, ka, lūk, tur ir Kraukļa personīgās intereses, lūk, viņš liek atkal kabatā. Viņi arī rakstīja sūdzības uz visām pusēm, pagājušo gadu mums ir bijušas 32 dažādas valsts iestāžu pārbaudes, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, gan Valsts kontrole, gan Konkurences padome, bet neviens neko būtisku nav atklājis. N-tās sapulces tai deputātu grupai ir bijušas tikai ar vienu jautājumu, – kā nogāzt Kraukli," klāstīja pašreizējais novada vadītājs.

Viesturs Zariņš savukārt uzsvēra, ka lēmums par Kraukļa demisijas pieprasīšanu nav pieņemts vienā dienā.

Viesturs Zariņš
Viesturs Zariņš

"Kopš pagājušajām vēlēšanām viss, kas ir noticis, tas viss ir eskalējies līdz tam brīdim, kad vienkārši tas uzticības limits ir izsmelts, un vienkārši tālāk, vismaz deputātu ieskatā, vairāk nav, kur iet. Līdz ko vēlēšanas bija pagājušas, tā bija šie vienpersoniskie lēmumi, mēģinot atvērt spēļu zāli savā īpašumā šeit Valkā, tas bija tas sākotnējais, bet tas jau nav vienīgais, ir ļoti daudzi tādi nesaprotami lēmumi," skaidroja Zariņš.

Priekšsēdētāja krēslu nopietni sašūpoja arī tas, ka pieprasījumu atstādināt Kraukli parakstījuši arī divi viņa saraksta deputāti, kuri tagad kļuvuši par neatkarīgajiem deputātiem. Šo soli spērusi arī deputāte Gita Avote.

"Tas viņa vadības stils ar katru dienu arvien vairāk un vairāk lika pieņemt šo lēmumu, jo, ja komandas galvenais vadonis melo, stāsta puspatiesības, kaut vai gadījums ar spēļu zāli, kuru Valkā gribēja atvērt, ar mūsu, nepieredzējušu deputātu rokām gribēja nobalsot, lai spēļu zāle tiktu atvērta pašā pilsētas centrā, un mums tika stāstīts, ka tā ir partijas disciplīna, visi par vienu, atšķirties domas nevar," stāstīja Avote.

Viļņošanās šobrīd ir arī sociālajos tīklos, bet, piemēram, vairākos novada veikalos vēlētāji ir aicināti parakstīt vēstuli, lai mandātus noliktu divi Kraukļa saraksta deputāti, kuri parakstīja iesniegumu par atbrīvošanu.

Bet, runājot par Kraukļa paveikto Valkas attīstībā, opozīcijai ir savi iebildumi.

"Bet vai cits ir mēģinājis? Kāpēc tik lieli apgalvojumi, ka Vents ir ļoti daudz izdarījis, vai tad citam ir bijusi iespēja kaut ko pierādīt? Divdesmit gadus viņš te ir grozījies, varbūt ar cita rokām būtu daudz vairāk izdarīts," sacīja Zariņš.

Starp pārmetumiem par vadības stilu vienai pusei, par dažādu interešu lobēšanu un lēmumu bloķēšanu otrai pusei, esot arī gluži privāts aspekts.

"Viņš arī gribēja manu ģimeni izjaukt, kas piemeta, teiksim tā, pagali visām tām personīgajām attiecībām," sacīja Krauklis.

Zariņš gan uzsvēra, ka tas vairs nav aktuāli.

"Nē, sievietes jau ir sen beigušās, praktiski beidzās jau pirms vēlēšanām," sacīja Zariņš.

Bet vai pēc līdzšinējā priekšsēdētāja atstādināšanas Valkas novada domē iestāsies mierīga līdzāspastāvēšana un rezultatīvs darbs?

Deputāte Pilskalne sprieda, ka "tur jābūt gaišreģim, lai to pateiktu; mums ģerbonī ir lācis, es nezinu, kāds laimes lācis te ir jāved".

Domes ārkārtas sēde paredzēta ceturtdienas, 18. maija, pēcpusdienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti