Rīgā sāk pārbūvēt Murjāņu ielu

Rīgā sākta vērienīga Murjāņu ielas pārbūve posmā no Juglas ielas līdz Strazdumuižas ielai, kā arī Lojas ielas izbūve, informēja pašvaldībā. Būvdarbu izmaksas – vairāk nekā 1,7 miljoni eiro.

Murjāņu ielas labajā pusē, no Juglas ielas līdz garāžu kooperatīvam, atrodas ietve, tās platākais posms apvienots ar autobusu pieturvietas platformu pasažieru izkāpšanai. Taču pārējā Murjāņu ielas posmā nav  ietvju, velojoslu, velosipēdu ceļa vai apvienota gājēju un velosipēdistu ceļa. Velobraucēji un gājēji izmanto ceļa brauktuvi un nomali. Gājēju un velobraucēju pārvietošanās neatbilst drošas gājēju un velobraucēju satiksmes prasībām, tostarp Lojas ielas sarkano līniju zonā nav ceļa infrastruktūras, norādīja pašvaldībā.

Tādēļ Murjāņu ielas posmā plānots izbūvēt gājēju ietvi.

Projektā paredzēts pārbūvēt un paplašināt Murjāņu ielu posmā no Juglas ielas līdz Strazdumuižas un Murjāņu ielas krustojumam, kā arī izbūvēt Lojas ielu ar pieslēgumiem Murjāņu ielai, lai nodrošinātu piekļuvi zemes īpašumiem.

Lojas ielu paredzēts izbūvēt kā vienvirziena ielu ar brauktuves platumu 6 m, kuru veidos divas 3 m platas joslas. Lojas ielas kreisajā pusē paredzēta 1,5 m plata gājēju ietve, kas no brauktuves būs atdalīta ar 1,19 m platu zaļo zonu.

Lai varētu izbūvēt ietves Lojas ielai, patlaban sākta daļēja meža teritorijas attīrīšana. Pēc šo darbu beigšanas pie izbūvētās ielas tiks iestādīti 37 koku dižstādi.

Būvdarbu laikā sagaidāmi satiksmes ierobežojumi, būvuzņēmējam būs jānodrošina pastāvīga piekļuve īpašumiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo būvdarbu skartajās zonās Murjāņu ielā.

Būvdarbus veic ceļu būves firma "Binders" par līguma kopējo summu – 1 735 567,09 eiro ar PVN. Plānotais būvdarbu laiks – 12 mēneši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti