Par ECT tiesnesi ievēlēts ST tiesnesis Artūrs Kučs

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja otrdien, 16. aprīlī, ar absolūto balsu vairākumu Latvijas tiesneša Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) amatā ievēlēja Satversmes tiesas (ST) tiesnesi Artūru Kuču, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Pašreizējā no Latvijas ievēlētā ECT tiesneša Mārtiņa Mita pilnvaru termiņš beidzas 2024. gada 2. septembrī.

ĀM skaidroja, ka šā gada 27. februārī, pēc nacionālās atlases procedūras noslēguma, Ministru kabinets apstiprināja Artūra Kuča, Jāņa Neimaņa un Daigas Rezevskas kandidatūras ECT tiesneša amatam. Kandidātu sarakstu ĀM Eiropas Padomes Parlamentārajai asamblejai iesniedza 2024. gada 5. martā.

Kučs ir ST tiesnesis un viens no Latvijas ad hoc tiesnešiem ECT. Kučs ir ceturtais no Latvijas ievēlētais tiesnesis ECT.

Atbilstoši Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 23. pantam ECT tiesnesi ievēl uz vienu deviņu gadu termiņu un atkārtota ievēlēšana nav iespējama. ECT ir 46 tiesneši – pa vienam no katras Eiropas Padomes dalībvalsts, informēja Saeimas Preses dienestā. 

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja ir viena no Eiropas Padomes lielākajām un redzamākajām institūcijām. Tā apvieno 306 pastāvīgos pārstāvjus un 306 pārstāvju aizvietotājus no 46 Eiropas Padomes dalībvalstīm. Asamblejā valstis pārstāv nacionālo parlamentu deputāti.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti