Bērnu zobārstniecības centra būvniecību Rīgā varētu sākt nākamgad

Rīgā paredzēts veidot jaunu Bērnu zobārstniecības centru. Tas ļautu risināt problēmas ar bērnu zobārstu pieejamību, kas ir sasāpējis jautājums ne tikai Rīgā, bet arī novados, kur rindas pie speciālistiem ir vairāku mēnešu garumā. Veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība") Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" norādīja, ka šis projekts ir labs un, ja viss notiks, kā plānots, tad šī gada beigās varētu sākt projektēt, lai nākamgad būvētu šo centru.

Bērnu zobārstniecības centra būvniecību Rīgā varētu sākt nākamgad
00:00 / 02:43
Lejuplādēt

Problēma ar bērnu zobārstu pieejamību par valsts līdzekļiem pēdējos gados ir samilzusi. Par to liecina gan vecāku diskusijas sociālajos tīklos, gan tas, ka piešķirts papildu finansējums zobārstniecībai. Lai par valsts līdzekļiem salabotu bērna zobus, jāgaida ilgi.

Piemēram, Stomatoloģijas institūtā uz valsts apmaksātu zobu labošanu jāgaida vairāk nekā trīs gadus, bet par maksu rindā var pierakstīties uz jūniju.

Savukārt Liepājas zobārstniecības poliklīnikā uz zobu labošanu jāgaida aptuveni gadu, pastāstīja poliklīnikā.

Veselības ministrs Abu Meri sacīja, ka problēma ar bērnu zobārstniecību vērojama ne tikai Rīgā, bet arī reģionos. Taču situāciju varētu risināt jaunais Bērnu zobārstniecības centrs, kur varētu būt vairāk speciālistu tieši bērniem.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība") par bērnu zobārstniecību
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Ministrs arī sacīja, ka jautājums ir ne tikai par finansējumu, bet arī to, ka daži speciālisti negribot strādāt ar bērniem, jo, lai strādātu ar šiem pacientiem, nepieciešama īpaša pacietība. Ministrija mēģina runāt arī ar novadu slimnīcām un pašvaldībām, lai zobārstu pieejamība reģionos būtu lielāka, bet šo jautājumu nevarot ātri atrisināt.

Rīgas Stradiņa universitāte jau nesen ziņoja, ka sākti Bērnu zobārstniecības centra plānošanas un projekta izstrādes darbi. Centrs atradīsies Rīgas Stradiņa universitātes kampusa teritorijā Dzirciema ielā un būs daļa no moderna zobārstniecības prakses un studiju centra. Atbilstoši plāniem kopumā ēkai būšot seši stāvi un Bērnu zobārstniecības centrs atradīsies 2. stāvā, aizņemot piekto daļu no būves platības.

Ēkas plānotās būvniecības izmaksas tiek lēstas vairāk nekā 13 miljonu eiro apmērā, bet Bērnu zobārstniecības centra izveidei paredzēti 3,2 miljoni eiro. Centra būvniecību varētu pabeigt 2028. gada nogalē.

Pārskatot zobārstniecības tarifus, šī gada budžetā jau atvēlēti 9,8 miljoni eiro, lai veicinātu pakalpojumu sniedzēju interesi nodrošināt valsts apmaksāto zobārstniecību. Būtisks uzlabojums kopš 2022. gada esot arī tas, ka sestdienās ir pieejami valsts apmaksāti zobārstniecības pakalpojumi akūtos gadījumos, kad medicīniskā palīdzība ir nepieciešama pēkšņi vai steidzami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti