Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatā ieceļ prezidenta padomnieku Puriņu

Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatā turpmāk strādās Aivars Puriņš, kura kandidatūru par piemērotāko atzina konkursa komisija un kura iecelšanu amatā akceptēja valdība.

Konkursā uz Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatu bija pieteikušies 13 kandidāti, un pretendentu atlase norisinājās trīs kārtās.

Aivars Puriņš ir Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos un Nacionālās drošības padomes sekretārs Valsts prezidenta kancelejā.

Viņš ir ieguvis zinātņu maģistra grādu globālajā drošībā Krenfīldas universitātē, Apvienotajā Karalistē, kā arī sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā, absolvējot Latvijas Universitāti, informēja Valsts kanceleja.

No 2019. līdz 2023. gadam Puriņš bija aizsardzības padomnieks Latvijas pārstāvniecībā NATO, Aizsardzības ministrijas pārstāvju NATO un ES nodaļas vadītājs.

Iepriekš viņam ir pieredze darbā gan Aizsardzības ministrijā, gan Ārlietu ministrijā.

Puriņš valdības sēdē norādīja, ka ir strādājis daudzos amatos Aizsardzības ministrijā, bet ne valsts sekretāra amatā, un "vai nu tagad es to daru, vai nedaru nekad". Viņš sacīja, ka izvēlējās to darīt un tas, ka apstākļi pasaulē ir sarežģīti un grūti, ir papildu motivācija, ka "vajag ķerties un darīt".

Viņš norādīja, ka trīs lielie darbi būs pašu spēju attīstīšana, atbalsts Ukrainai un spēja uzņemt sabiedrotos.

KONTEKSTS:

Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amats kļuva vakants šogad janvārī, kad to atstāja Jānis Garisons. Šo soli veicinājušas viedokļu atšķirības ar aizsardzības ministru Andri Sprūdu no "Progresīvajiem".

Pēc tam Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra pienākumus papildus saviem tiešajiem amata pienākumiem pildīja Aizsardzības ministrijas politikas direktors – valsts sekretāra vietnieks Rolands Heniņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti