Rīgas 2. slimnīcas pārbūves ideju konkursā sacenšas 12 meti

Rīgas 2. slimnīcu plāno pārbūvēt un tai uzcelt piebūvi. Ieguvumi – iespējas ārstēt divreiz vairāk pacientu un mūsdienīgas telpas mediķiem. Par labāko priekšlikumu līdz martam sacenšas 12 meti, kas apskatāmi Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūtā.

Darbi ir attēloti uz daudzām planšetēm. Vienam pieteikumam jeb idejai ir aptuveni 10 planšetes. Tajās priekšlikums ir detalizēti un krāsaini izklāstīts ar attēliem un shēmām.

12 idejas ir ļoti daudz, atzīmēja par arhitektūras un pilsētplānošanas konkursiem Latvijā atbildīgā Dace Kalvāne.

Par arhitektūras un pilsētplānošanas konkursiem Latvijā atbildīgā Dace Kalvāne
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

"Uzdevums bija vispirms jau paredzēt esošajā slimnīcā pārbūvi, izstrādāt projektu jaunbūvei un abas ēkas savienot. Ņemot vērā salīdzinoši sarežģīto situāciju, kur ir esošā ēka, pilsētas vide, koku stādījumi, uzdevums gan funkcionāli, gan pilsētbūvnieciski, gan arī arhitektoniskā veidola ziņā bija ļoti sarežģīts. Puse, varbūt drusku vairāk, ļoti labi tikuši galā ar šo funkcionālo risinājumu. Pārējiem varbūt tas nav tik labi izdevies, bet tāda situācija konkursos mēdz būt gandrīz vienmēr," stāstīja Kalvāne.

Piebūves celtniecība varētu sākties vien pēc dažiem vai pat vairākiem gadiem. Izmaksas – desmitiem miljonu eiro,

informēja Rīgas domē un arī 2. slimnīcas vadītājs Sandris Petronis, norādot, ka jaunā piebūve ļaus ārstēt divreiz vairāk slimnieku, tas ir – 200. Turklāt slimnīca turpinās orientēties uz traumu ārstēšanu.

Rīgas 2. slimnīcas vadītājs Sandris Petronis
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

"Vajadzīgas jaudas uzņemšanas nodaļā. Vajadzīgs arī moderns operāciju bloks, kurā mēs varam strādāt vēl intensīvāk. To visu varēs tur izvietot. [Vajadzīga] arī mūsdienīga diagnostikas nodaļa un arī atbilstošas kvalitātes un funkcionalitātes pacientu telpas. Plāns ir, ka slimnīca esošās telpās tupina strādāt pilnā mērā, neko nepārtraucot. Pacientiem nevajadzētu izjust nekādus ierobežojumus," norādīja Petronis.

Metu uzvarētāju paziņos pēc divām nedēļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti