Liepājas lietuviešu biedrība «Rūta» Lietuvas Neatkarības dienu atzīmēs bez greznības

Kādreiz lietuviešu kultūras biedrība "Rūta", kas apvieno Liepājas lietuviešus, bija diezgan liela, bet tagad tajā ir tikai ducis biedru. Taču viņi nekurn un drīzumā svinēs Lietuvas neatkarības proklamēšanas dienu (ko Lietuva atzīmē 16. februarī), un gatavojas piedalīties vērienīgā mazākumtautību festivālā.

Liepājas lietuviešu kultūras biedrības "Rūta" vadītāja Staņislava Bezina pastāstīja, ka tagad biedrībā palikušas tikai 12 dalībnieces, visas arī ir folkloras ansambļa "Senoliai" dalībnieces (tulkojumā "vectētiņi", lai gan šeit ir tikai dāmas).

"Mēs visi dziedam," smaida Stanislava Bezina.

Biedrība "Rūta" tika dibināta 1989. gadā un sākumā apvienoja vēl daudzus liepājniekus – lietuviešus. Bija pat svētdienas skola bērniem.

"Tagad visas ģimenes ir jauktas. Reiz man bija jāatrod divi bērni, lai piedalītos konkursā Lietuvā, un man izdevās atrast tikai vienu lietuviski runājošu bērnu visā Liepājā.

Man stāstīja, ka sākumā biedrībā bija aptuveni 60 cilvēki, bet, kad es šeit ierados 2012. gada sākumā, bija tikai divdesmit cilvēki," stāstīja Stanislava Bezina.

Un tas ir par spīti tam, ka, pēc 2022. gada datiem, Liepājā ir gandrīz divi tūkstoši  lietuviešu "pēc pases".

Piektdien, 16. februārī, mūsu dienvidu kaimiņi svin Lietuvas Republikas Neatkarības proklamēšanas dienu. Biedrība "Rūta" dažādu apstākļu dēļ to darīs nedaudz vēlāk.

"Mēs svinēsim 23. februārī. Pieticīgi, nelielā lokā, viesu vidū būs arī Liepājas poļu biedrības "Wanda" vadītāja Rita Rozentāle. "Rūtas" biedri jau ir gados, es pati tajā esmu 12 gadus, no tiem 11 gadus kā priekšsēdētāja.

Savulaik Lietuvas Republikas Neatkarības dienā aicinājām viesus no Lietuvas, rīkojām koncertu... Bet tagad mums jau ir grūti.

Šogad mūsu biedrībai aprit 35 gadi, svinēsim un rīkosim koncertu. Mums jau zvanīja konsuls un teica, ka uzrakstīs projektu, nosūtīs uz Viļņu un pie mums atbrauks viesi no Lietuvas. Tas, iespējams, būs jūlijā, un jūnijā mēs piedalīsimies mazākumtautību festivālā. Domāju, ka mēs sāksim mēģinājumus marta beigās," teica Stanislava Bezina.

Viņa piebilda, ka vēlētos atstāt savu amatu, taču viņai nav aizvietotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti