LSM tiešraižu ieraksti

Diskusija "Kas veicina lasītprieku? Baltijas pieredze un plāni"

Pulcēšanās Alekseja Navaļnija piemiņai pie Krievijas vēstniecības

FOTO, VIDEO. Rīgā un citviet pasaulē notiek pasākumi Navaļnija piemiņai

Dažādās pasaules valstīs tiek ziņots par piemiņas pasākumiem piektdien, 16. februārī, saistībā ar ziņām par ieslodzījumā Krievijā esošā Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija nāvi. Šāds pasākums plkst. 17 sācies arī Rīgā un Tallinā.

Ar ziediem, svecēm un arī asinssarkanu uzrakstu "Slepkavas" – tā šovakar Alekseju Navaļniju pieminēja Rīgā, pretī Krievijas vēstniecībai. Savstarpēji sveši cilvēki apskāva viens otru, un klusi čukstēja, ka tā nevar turpināties mūžīgi.

Starp atnākušajiem arī bijušais Latvijas nacionālās pretošanās kustības dalībnieks un disidents Jānis Rožkalns, kurš savulaik par cīņu pret padomju režīmu notiesāts un izsūtīts uz Permas apgabalu.

"Es biju 7 reizes karceros, Navaļnijs bija 27 reizes. Kad es klausījos viņa intervijas, viņš nekad nežēlojās, ka ir smagi. Tā bija pārdrošība atgriezties [Krievijā] bez skaidrām garantijām. Tā bija pārdrošība lēkt ugunī. Ja Vācijā būtu palicis, Navaļnijs varētu cīnīties pret Putina varu," pārdomās dalījās Rožkalns.

Taču gaisā virmoja sajūta, ka nogalināt var cilvēku, bet ne ideju par demokrātiju, ko Navaļnijs aizstāvēja līdz pēdējam elpas vilcienam. Uz plakātiem rakstīts – "Nepadodieties!"

Policijas pārstāvji apliecināja, ka pasākums Rīgā iepretim Krievijas vēstniecībai noritējis mierīgi un bez starpgadījumiem. Pēc policijas informācijas, laukumā pie Kongresu nama bijuši vienlaikus ap 150 cilvēku.

Rīgas domē aģentūru LETA informēja, ka oficiāli šāds pasākums nav pieteikts. Taču no pašvaldības puses šķēršļi šim spontānajam pasākumam netikšot likti.

Akcijas notika arī daudzās valstīs pasaulē, tostarp Tallinā, Amsterdamā, Cīrihē, Berlīnē, Tbilisi, Prāgā, Parīzē, Romā un citviet.

Kremļa kritiķis Mihails Hodorkovskis citstarp aicinājis Krievijas iedzīvotājus doties uz 17. martā paredzētajām prezidenta vēlēšanām un ierakstīt Navaļniju vēlēšanu biļetenā.

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde piektdien, 16. februārī, paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Tomēr Navaļnija komandas rīcībā pagaidām nav informācijas, kas apstiprinātu viņa nāvi.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību. Tikmēr Kremļa oponenti, kas pametuši Krieviju, ir tiešāki un Navaļnija nāvi sauc par slepkavību

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti