Panorāma

Eiropadome vēl nevienojas par 50 miljardiem eiro Ukrainai

Panorāma

Panorāma

Cer gada laikā pabeigt Stradiņa slimnīcas jauno korpusu

Stradiņa slimnīcas jauno korpusu cer pabeigt gada laikā

Atsācies un straujākā tempā pašlaik turpinās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunā korpusa būvniecības process, kura kavēšanās bija iemesls iepriekšējās slimnīcas valdes atcelšanai.

Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības progresu kā labu vērtēja veselības un finanšu ministri Hosams Abu Meri un Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība"), kuri piektdien, 15. decembrī, bija ieradušies apskatīt slimnīcas pagaidu padomes un pagaidu valdes līdz šim paveikto, lai pasteidzinātu šī projekta gaitu.

Pagaidu padome un pagaidu valde Stradiņa slimnīcā strādā kopš oktobra beigām. Divu mēnešu laikā padome vērsusies tiesībaizsardzības iestādēs, lūdzot izvērtēt atbildību par zaudētajiem Eiropas Savienības fondu miljoniem. Vēl esot no pagrabiem izsūknēts ūdens, fasādes gandrīz samontētas, veikti vēl citi darbi, kas ļauj procesu uz priekšu virzīt raitāk. 

"Stiprinām gan būvuzraudzības, gan būvobjekta vadības komandu. Esam arī mainījuši tikšanās formātu, lai pie galda sēstos uzreiz visas iesaistītās puses – gan pasūtītājs, gan būvnieks, gan būvuzraugs," pastāstīja PSKUS pagaidu valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis.

Optimistiskajā scenārijā būvniecību plānots pabeigt nākamā gada beigās, bet jāpabeidz bija šogad un faktiski jāievācas jaunajās telpās nākamgad martā.

Šonedēļ tapis zināms, ka Stradiņa slimnīca nepagūs apgūt Eiropas Savienības fondu naudu, un būvniecības kavēšanās dēļ zaudēs 23 miljonus eiro.

Kā pagaidu padomei un pagaidu valdei veicas ar darbiem, piektdien, 15. decembrī ieradās apskatīt arī veselības un finanšu ministri.

"Es šeit biju pirms apmēram diviem mēnešiem, un, salīdzinot vizuāli, ko es redzu šodien un ko es redzēju iepriekšējā vizītē, daudzas lietas tikušas izdarītas. Būvniecības kompānija ir gatava turpināt strādāt tikpat aktīvi kā šobrīd, un tomēr šis jautājums ir jāskatās gan no tehniskās puses, gan no juridiskās puses, kā mēs varam līgumu pagarināt," sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība").

Līguma termiņš beigsies 1. martā. Kas notiks līdz ar Eiropas Savienības fondu naudas zaudēšanu, un cik daudz naudas vajadzēs, lai slimnīcas korpusu pabeigtu? Šie ir jautājumi, uz kuriem atbildes finanšu ministrs sola pēc nedēļas. 

"Visticamāk, mēs zaudēsim – tie varētu būt ap 20, 30 vai pat 40 miljoniem eiro. Tas vēl tiks precizēts. Tas ir attiecībā uz šo projektu. Savukārt nacionālā līmenī mēs skatāmies, kādā veidā mēs varam pārgrupēt Eiropas Savienības fondu atlikumus un kādu iespēju mums dod Eiropas Komisija, pie tā mēs Finanšu ministrijā strādājam," norādīja Ašeradens.

To plānots izdarīt nākamās nedēļas beigās.

Jāatgādina, ka pārbaudi par slimnīcas būvniecību sākusi arī prokuratūra, pārbaudes vēl nav noslēgusies. Ir pieprasīti papildu dokumenti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti