Rīta Panorāma

Ziemeļfrancijā turpinās lietavas un plūdi

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu

Mieriņa noraida pārmetumus par Saeimas debašu sliktu uzraudzīšanu: Spīkers nav tiesnesis

Saeimas priekšsēdētājs nav tiesnesis, tā intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pauda parlamenta spīkere Daiga Mieriņa (Zaļo un zemnieku savienība), komentējot viņai veltītos pārmetumus par Saeimas debašu nepietiekamu uzraudzīšanu.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā skatīs lietu, kurā deputātam Aināram Šleseram pārmet, ka viņš pēc pieteikšanās runāt "par" kādu lēmuma projektu pēc būtības aicināja neatbalstīt konkrēto priekšlikumu. Mieriņai kā Saeimas spīkerei tiek pārmests, ka viņa nav pietiekami uzraudzījusi debates un novērsusi Saeimas kārtības ruļļa pārkāpumu.

LTV raidījumā Mieriņa uzsvēra, ka katram deputātam ir tiesības Saeimā paust savu viedokli. "Un viņu nevar nosodīt par to viedokli, ko viņš pauž Saeimā no tribīnes. Un tā tam būtu arī jāpaliek," viņa sacīja.

Spīkere skaidroja, ka konkrētajā gadījumā viens deputāts drīkstēja runāt "par" likumprojektu, otrs – "pret". Bet retorika esot bijusi tāda, kuru "grūti atšķetināt".

"Saeimas priekšsēdētājs nav tiesnesis. Protams, viņš vada, lai sēdē būtu ieviesta zināma kārtība. Bet katru deputāta runu izvērtēt uzreiz uz vietas un pateikt "nē, tas ir pareizi, tas ir nepareizi"… Tāpēc katram deputātam ir atbildība sava vēlētāja priekšā," sacīja Mieriņa.

Viņasprāt, konkrētajā gadījumā Saeimas kārtības rullis nav pārkāpts. Vienlaikus viņa atzina, ka tas nav bijis labs tonis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti