Filozofs Arnis Rītups nav pazudis – tuvinieki atsauc iesniegumu un policija pārtrauc meklēšanu

Valsts policija pārtraukusi filozofa Arņa Rītupa meklēšanu, jo tuvinieki ir atsaukuši iesniegumu par viņa bezvēsts prombūtni, jo ir pārliecinājušies, ka viņš nav pazudis, informēja policijā. 

Policijas rīcībā esošā informācija neliecina, ka pret personu būtu vērsts noziedzīgs nodarījums.

15. novembrī Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu pārvalde informēja, ka meklē bezvēsts prombūtnē esošo 1971. gadā dzimušo Rītupu.

Rītups ir filozofs, žurnāla "Rīgas Laiks" izdevējs un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors. Līdz šim Rītups Mākslas akadēmijas vadību vienmēr informējis par savu prombūtni. Tādēļ viņa pazušana kolēģus augstskolā satrauca.

Žurnāla "Rīgas Laiks" galvenais redaktors Uldis Tīrons stāstījis, ka nesenajos žurnāla "Rīgas Laiks" jubilejas pasākumos nekas neesot liecinājis par Arņa pazušanu.

Uldis Tīrons
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Latvijas Televīzijas intervijā Tīrons atminējās, ka līdzīgi Rītups pazudis arī iepriekš: "Pirms 10 gadiem tieši pēc "Rīgas Laika" festivāla 20 gades, kur viņš iztērēja milzīgu enerģiju. Grūti pateikt, vai salīdzināmi ar visu šo. Pēc tam viņam uznāca gan tāda kārtīga depresija, kad viņš pazuda, neatbildēja uz zvaniem un es viņu sasniedzu tikai pēc zināma laika. Es domāju – Arnis ir racionāls, gudrs cilvēks un viss, ko viņš dara, pat vistrakākās lietas, liecina par sava veida aprēķinu."

Tīrons noraidīja sociālajos tīklos izskanējušās runas, ka Rītupa pazušana būtu "Rīgas Laika" abonēšanas reklāmas kampaņa. Taču neizslēdza iespēju, ka ar šādu performanci kolēģis cenšas pasargāt no slēgšanas "Muļķu māju", jo Valsts nekustamie īpašumi pieprasījuši māksliniekiem un filozofiem izvākties no telpām Elizabetes ielā 2.

"Viņš pārdzīvoja. Lielā mērā var teikt, ka tā ir viņa radījums. Nu – ne jau pati ēka, bet tas, kas tur notika pēdējos mēnešus. Viņš runāja visu kaut ko, kā parasti, un teica: "Es atgriezīšos, un viss būs mūsu"," stāstīja Tīrons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti