Panorāma

Izraēla gatavojas sauszemes ofensīvai Gazas joslā

Panorāma

Panorāma

Vientuļos joprojām rinda, naktī robežpunktu slēgs

«Vientuļos» Krievijas gausās caurlaišanas dēļ joprojām rinda; pusnaktī robežpunktu slēdz

Vairāk nekā 100 cilvēku, lielākoties Ukrainas valstspiederīgie, svētdien joprojām gaida rindā pie pirmdien, 16. oktobrī, no pusnakts slēdzamā Vientuļu robežpunkta iebraukšanai Krievijā. Caurlaidība Krievijas pusē ir zema, tādēļ rinda kopš sestdienas nav īpaši sarukusi, bet arī nepieaug, jo citi robežšķērsotāji meklē alternatīvus ceļus.

Tā kā Krievija paziņoja, ka tā pa sauszemi valstī ieceļot ļaus tikai caur šo robežpunktu, Latvijas valdība nolēma no pirmdienas, 16. oktobra, drošības apsvērumu dēļ to un arī Pededzes robežpunktu slēgt.

Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks, pulkvedis Mareks Ļahnovičs norādīja, ka svētdienas vakarā rindā uz robežas šķērsošanu Latvijas pusē gaida 92 kājāmgājēji un 18 automašīnas, tostarp viens autobuss. 

"Papildus rinda neveidojas, tā tāda konstanta jau no vakardienas. Ir robežšķērsotāji, kas uzklausa mūs un saprot, ka robežkontroles punkts tiks slēgts un viņi nepaspēs šķērsot, tādēļ atgriežas un brauc uz Terehovas vai Grebņevas robežkontroles punktu," norādīja Ļahnovičs.

Krievijas robežsargi naktī uz svētdienu valstī ielaiduši 4 automašīnas un 15 kājāmgājējus. Caurlaidība no Krievijas vērtējama kā ļoti maza, norādīja robežsardzes pārstāvis.

Svētdienas laikā ielaisti tikai divi auto un 5 kājāmgājēji, turklāt tas pēdējo reizi noticis ap plkst. 13.30.

Balvu novada pašvaldība pie robežas nodrošinājusi divus autobusus, kā arī uzslējusi telti, kur patverties no lietus un aukstuma. "Arī silta tēja tiek nodrošināta no pašvaldības puses," stāstīja Ļahnovičs. "Cilvēki vienkārši gaida. Pienāks brīdis, pusnakts, kad mēs slēgsim robežkontroles punktu. Tad droši vien meklēs ceļu caur citiem robežkontroles punktiem. Ir viņiem tāda spriedze, bet nu viņi saprot un cer, ka tomēr paspēs šķērsot robežu."

KONTEKSTS:

No 16. oktobra visi Ukrainas pasu turētāji, kas vecāki par 14 gadiem, drīkstēs ieceļot Krievijā no trešajām valstīm tikai divās robežšķērsošanas vietās –Šeremetjevas lidostā, kas atrodas Maskavā, un mazākajā robežkontroles punktā uz Latvijas–Krievijas robežas – Vientuļos.

Reaģējot uz šo Krievijas lēmumu, Latvijas valdība nolēma no 16. oktobra slēgt Pededzes un Vientuļu robežšķērsošanas punktus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti