Dienas ziņas

Imitējot strāvas pārrāvumu, pārbauda Liepājas ostas apsardzes reakciju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cilvēkiem ar invaliditāti palīdz iekļauties

«Dažādo kurpju dienā» sabiedrībā palīdz iekļauties cilvēkiem ar invaliditāti

Piektdien, 15. septembrī,, "Dažādo kurpju dienā" cilvēki kājās vilka atšķirīgas kurpes, lai paustu atbalstu sabiedrībā atstumtiem cilvēkiem. Cilvēki ar invaliditāti un bērni, kuri aug ārpus ģimenes, bieži tiek uzlūkoti atšķirīgi nekā citi sabiedrības pārstāvji. Lai atbalstītu dažādību un izglītotu sabiedrību par tēmu, Vērmanes dārzā notika "Dažādo kurpju dienas" pasākums.

Labklājības ministrijā norāda – daudzi cilvēki kaimiņos vai darba kolektīvā nevēlētos redzēt cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem. Cilvēkus ar kustību, redzes un dzirdes traucējumiem gan pieņem vairāk.

Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Elīna Celmiņa norāda, ka pamazām gan sabiedrības attieksme mainās: "Cilvēku, kurš domā un uzvedas savādāk, ir grūtāk pieņemt. Tas prasa lielāku izpratni un attieksmes maiņu no ikviena no mums, bet pamazām šī attieksme mainās, un tendence ir uz labo pusi."

Lai palīdzētu šiem cilvēkiem labāk iejusties, nepieciešami vairāk sabiedrībā balstīti pakalpojumi. Tāpat jāstāsta sabiedrībai, ka šie cilvēki nav bīstami un nevienu neapdraud. Biedrība "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"" palīdz cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem.

Tās pārstāve Margita Erele pastāstīja, ka šeit cilvēki ar intelektuālās attīstības traucējumiem apmeklē darbnīcu. "Ikdienā mēs nodarbojamies ar papīra pārstrādi, šis ir ļoti labs process tādām ļoti radošām nodarbībām," sacīja Erele.

Biedrības radošā darbnīca piektdien bija arī Vērmanes dārzā. Tur no papīra masas cilvēki gatavoja magnētiņus un traukus.

Turpat sastapts arī Aleksandrs, kurš savu ikdienu pavada biedrības darbnīcās. "Ir tādi ciemiņi, kuri atnāk paskatīties, ko jūs darāt, bet nav baigi no sliktās puses, ka tur brīnās un kaut ko tādu baigi jocīgu saskata. Protams, tas vienā brīdī ir jocīgi un kauns pašam par sevi, ka tev jāplēš grāmatas, jo neviens šitā nedara," sacīja biedrības "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"" klients Aleksandrs.

Dažādo kurpju vides instalācija Rīgā, Valmierā, Jelgavā, Ventspilī un Ludzā vēl būs pāris nedēļas. Otrpus kurpēm ir kvadrātkodi, kurus izmantojot, var izlasīt cilvēku ar invaliditāti pieredzes stāstus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti