Panorāma

Parasportisti ar prieku vada treniņus vienaudžiem

Panorāma

Panorāma

Pie aizsardzības dienestā uzņemtajiem karavīriem Ādažu bāzē viesojas tuvinieki

Klusi šņuksti, prieka asaras un apskāvieni. Ādažu bāzē aizvadīta jauno karavīru ģimeņu diena

Klusi šņuksti, prieka asaras un apskāvieni. Šī, iespējams, ir viena no sirsnīgākajām dienām, kas piedzīvota Ādažu militārajā bāzē. 252 jaunajiem valsts aizsardzības dienesta karavīriem – šodien ģimeņu diena. Un lai gan daudziem jaunajiem vīriešiem pirmās dienestā pavadītās nedēļas paskrējušas ātri, prieks par atkalsatikšanos ir neviltots. 

Satvert un nelaist vaļā. Pirmais atkalredzēšanās prieks Ādažu bāzē. Lai gan šķiršanās ilga divas nedēļas, dažiem šīs nedēļas šķita garākas, nekā citiem.

Ilgoties un garlaikoties gan nebija laika. Pirmās divas nedēļas aizvadītas ļoti intensīvi. Valsts aizsardzības dienesta pirmais iesaukums jau paguvis apgūt pašas pirmās karavīram nepieciešamās iemaņas un par to saņem pateicības vārdus.

"Mēs necenšamies nekādā veidā atdalīt – jaunāks – vecāks, vairāk nodienējis vai mazāk nodienējis. Kopš pirmās dienas mēs esam ģimene," uzsver NBS Galvenais virsseržants Lauris Krīgers.

Pēc svinīgās runas ģimenēm ir iespēja apskatīt, kā puiši dzīvo.

Ne mazāka kā interese par sadzīves apstākļiem, ir arī interese, ar ko jaunieši te – Ādažos nodarbojas. Mammas labprāt izmet līkumu ar militāro tehniku.

Daudziem ir svarīgi ne tikai tas, ar kādu tehniku jaunieši pārvietosies un strādās, bet arī tas, cik smagas ir viņu jakas, somas, vestes un uzkabes.

Lielākā daļa ģimeņu neslēpj, ka lepojas ar dēlu izvēli – būt pirmajiem valsts aizsardzības dienestā. Grūtākais gan vēl ir tikai priekšā. Šodien puiši drīkstēs doties mājās, bet līdz svētdienas vakaram jāpagūst atgriezties, lai no pirmdienas sāktu intensīvu apmācību programmu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti