Šonedēļ bērnus varēs sākt pieteikt vasaras nometnēm Rīgā

No pirmdienas, 15. aprīļa, portālā eriga.lv var iepazīties ar skolēnu nometņu piedāvājumu atvērtajām vasaras nometnēm Rīgā, bet bērnus pieteikt šīm nometnēm varēs no ceturtdienas, 18. aprīļa. Savukārt ar visu šīs vasaras aktuālo nometņu piedāvājumu bērnu vecāki var iepazīties Valsts Izglītības un satura centra mājaslapā nometnes.gov.lv.

Saturīga bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšana vasarā nodarbina daudzus vecākus, tāpēc jau tagad ir vērts ielūkoties vasaras nometņu piedāvājumā. Nule kā ar jaunāko informāciju nākusi klajā Rīgas pašvaldība, un jau tagad portālā eriga.lv var izpētīt piedāvājumu vasaras nometnēm.

Kopumā vasarā plānotas aptuveni 182 Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu organizētas nometnes, bet pašlaik vietnē eriga.lv ir piedāvāta iespēja iepazīties ar 39 atvērto nometņu iespējām. Savas vasaras nometnes piedāvā gan Bērnu un jauniešu centri, gan pamatskolas, sākumskolas un mākslinieciskās jaunrades centri.

Piemēram, Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrs "Altona" piedāvā 10 dienu nometni "Pipars", Āgenskalna sākumskola – "Draudzīgais Āgenskalns", Rīgas Daugavgrīvas pamatskola – "Daugavgrīvas sala 1", bērnu un jauniešu centrs "Laimīte" piedāvā 11 dienu "Piedzīvojumu virpuli" un vēl citas iespējas.

Pieteikties atvērtajām nometnēm varēs, sākot no ceturtdienas, 18. aprīļa.

Vietas vairāk nekā 1200 bērniem

Rīgas pašvaldības Jaunatnes nodaļas vadītājs Dmitrijs Zverevs pastāstīja, ka šogad pieteikšanās kārtība ir tāda pati kā pērn. Uz atvērtajām nometnēm galvenokārt var pieteikties bērni no septiņiem līdz 13 gadiem, un pavisam vietas nometnēs tiks nodrošinātas vairāk nekā 1200 bērniem.

Rīgas pašvaldības Jaunatnes nodaļas vadītājs Dmitrijs Zverevs par bērnu nometnēm
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

"Būs pieejamas 39 atklātās nometnes, to skaitā četras diennakts nometnes. Līdzfinansējums, kas noteikts un jāmaksā vecākiem, atkarīgs no nometnes garuma, programmas, bet pamatā intervāls ir no 15–30 eiro dienā vienam dalībniekam. Šis ir tas laiks, kad varēs iesniegt pieteikumu – 18. aprīlis plkst. 10.00 no rīta un, ja vecāks uztaisījis sagatavi, jānoklikšķina podziņa un pieteikums tiks iesniegts," norādīja Zverevs.

Savu pieteikuma sagatavi vietnē eriga.lv vecāki jau var veidot šodien pēc iepazīšanās ar nometņu piedāvājumu. Pēc pieteikšanās vecāks saņems automātiski sagatavotu līguma projektu par dalībnieka uzņemšanu nometnē.

Zverevs pauda, ka sistēma neaizliedz bērnu pieteikt vairākās nometnēs vienlaikus, taču gadījumā, ja vieta ir dabūta, noteikti vajadzētu atteikt dalību citās.

Iepriekšējo gadu pieredze rādot, ka vecāki neatsaka tās nometnes, kurās bērns nevarēs piedalīties, un ilgāku laiku veidojas neziņa citu bērnu vecākiem, kuri gaida vietu savam bērnam. 

Gadījumā, ja vietu pamatsastāvā vairs nebūs, veidosies gaidīšanas saraksts, kurā būs iekļauta aptuveni trešā daļa bērnu. Gadījumos, ja kāds nevarēs piedalīties un no pamatsastāva izkritīs, vieta tiks piedāvāta rindā gaidītājiem. Iepriekšējo gadu pieredze rādot, ka izmaiņas ir būtiskas, skaidroja Zverevs.

Cenas atšķiras

Latvijas Radio Rīgas ielās vaicāja, vai iedzīvotājiem ir aktuālas vasaras nometnes bērniem un vai viņi tās varēs atļauties.

Vecāki par bērnu vasaras nometnēm
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

"Man personīgi nav aktuāli, bet zinu, ka daudziem ir. 100 [eiro] ir ok, bet, ja ir vairāk bērnu, tā varētu būt problēma."

"Ir aktuāli. Par šo gadu vēl neesam izdomājuši, bet citus gadus piedalās. Tā jau tās maksā stipri virs 300, man šķiet. 300 [eiro] tā jau ir lēta nometne. Visi to nevar atļauties."

"Mana vidējā mazmeita iet uz nometnēm. Divus gadus pēc kārtas bija, viņai patika. Ne jau visi var tik daudz maksāt."

"Vienīgais mazbērns gan jau kaut kur uz laukiem brauks. Vienkārši naudas ir tik, cik ir, un nav iespējams."


Kā redzams eriga.lv, nometņu cenu amplitūda svārstās no 100 eiro par 11 dienu nometni līdz 275 eiro.

Arī Valsts Izglītības satura centra mājaslapā nometnes.gov.lv, kur piedāvājumā ir 573 nometnes, cenas ir ļoti atšķirīgas. Piemēram, sešu dienu angļu valodas diennakts nometne Jelgavas novadā ar plašu apmācību programmu vienam dalībniekam izmaksās, sākot no 550 eiro, bet septiņu dienu izglītojoša diennakts nometne Jūrmalā – 355 eiro. Te piedāvājumā ir gan nometnes jaunsargiem, gan programmēšanas nometnes, sporta, mākslas, dabas laboratorijas un pat pirātu nometnes.

Vasaras nometņu piedāvājums ir gana plašs, un atliek vien izvēlēties bērnu interesēm un vecāku maciņam piemērotāko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti