«Re: Check» pārbauda: Kādu informāciju pirms EP vēlēšanām izplata partija «Stabilitātei!»

Kādu informāciju pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām izplata partija "Stabilitātei!", to pētīja "Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check" melu un maldu apskatā.

"Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check" melu un maldu apskats
00:00 / 08:20
Lejuplādēt

"Mums jākļūst par neatkarīgu valsti ar saviem mērķiem!" – tas ir fragments no partijas "Stabilitātei!" līdera Alekseja Rosļikova video platformā "TikTok". Tajā teikts, ka Latvija faktiski nolikta uz ceļiem un Eiropa mūs izmantojot kā instrumentu, lai padarītu neizturamu dzīvi kaimiņiem. Līdzīgus vēstījumus partija iekļāvusi priekšvēlēšanu bukletos, kurus pagājušonedēļ Rosļikova vadībā sāka dalīt Rīgas ielās.

Bukletā teikts: "Politiskā neatkarība! Neatkarīga Latvija, neatkarīga tauta. Pret manipulācijām no Briseles puses."

Arī bukletos radīts iespaids, ka Latvija nav neatkarīga valsts. Tajos partija aicina atcelt sankcijas un gāzi pirkt "pa tiešo no kaimiņiem".

Bukletā arī atkārtots vecais mīts par elektroenerģijas cenām. "Eiropas Savienība atņēma mūsu elektrību un pārdod to atpakaļ ar milzīgu sadārdzinājumu."

Tā nav. Daugavas hidroelektrostaciju lētā elektrība pērn nosedza aptuveni pusi Latvijas patēriņa, bet citos sausākos gados – tikai aptuveni trešdaļu. Kā esam skaidrojuši ne reizi vien, trūkstošo daļu ir izdevīgāk pirkt biržā, nekā saražot ar gāzi darbināmajās "Latvenergo" termoelektrocentrālēs. 

Jāpiebilst, ka Rosļikovs pats Eiroparlamenta vēlēšanās nekandidē. Neraugoties uz to, bukleta vāku rotā liels viņa foto.

Savukārt uz aizmugurējā vāka kā piemēru valsts interešu aizstāvībai partija likusi prokremlisko Ungārijas premjeru Viktoru Orbānu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti