Dienas ziņas

Kurzemes pašvaldības sūdzas par ceļu kvalitāti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgā sāk aktīvāk vākt ziemā kaisītās smiltis

Rīgā ziemā kaisīto smilšu dēļ pasliktinājusies gaisa kvalitāte; ielas sola notīrīt mēneša laikā

Smiltis un putekļi – atsevišķās vietās Rīgā to joprojām ir daudz, lai gan jau mēneša sākumā pašvaldības dome ziņoja, ka galvaspilsētas ielās ziemā izkaisītās smiltis sākuši vākt. Tikmēr Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka gaisa kvalitāte pilsētās pēdējās nedēļas laikā ir pasliktinājusies, un galvenais iemesls ir tieši ziemā kaisītā pretslīdes materiāla pārpalikumi uz brauktuvēm un ietvēm, kas putekļu veidā ar vēju paceļas gaisā. Ielas sakopt sola mēneša laikā.

Notīrīta vien neliela daļa ielu

No brauktuvēm patlaban ir notīrīti vairāk nekā 270 kilometri, kas ir tikai piektdaļa no visiem darbiem. Savukārt ietves sakārtotas vēl mazāk – vien nedaudz vairāk par 60 kilometriem, kas ir aptuveni 5% no plāna. Ir savākti gandrīz septiņi kubikmetri smilšu.

Iemesls tik nelielam darbu apjoma ir tas, ka pagaidām pašvaldība ietves ir tīrījusi tikai ar savu tehniku, bet pirmdien darbu sāks ārpakalpojuma sniedzējs. No pirmdienas ietves tīrīs jau astoņas tehnikas vienības, kas tīrīs 1. un 2. kategorijas ietves, kur ziemā tīrīts sniegs. 

Pirmās tiek tīrītas ielas, kur ir velojoslas un kursē sabiedriskais transports, kā arī tās, kurās ir liela satiksme.

Pašvaldības Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes vadītājs Viktors Admidiņš pastāstīja, ka ietves tīra ar mitro uzkopšanu:

Pašvaldības Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes vadītājs Viktors Admidiņš
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

"Līdz aprīļa pirmajai nedēļai plānojam pabeigt pirmo ciklu. Pabeidzot pirmo ciklu, laidīsim otro – tās ir pašvaldības piegulošās ietves, 1. un 2. kategorijas [ielas] un vēsturiskā centra daļa. Sākam ar centru, vēršamies ārā. Tad jau tālāk [ar] pašvaldības spēkiem notiek tikai vasaras [sezonālā] uzturēšana."

Tiltus un pārvadus pašvaldība plāno sākt tīrīt nākamnedēļ.

Pirmās un otrās kategorijas ielas pašvaldība sola sakārtot līdz 15. aprīlim, bet pēc tam sāks tīrīt trešās kategorijas ielas, tādas kā Akas un Martas iela. Kad visas ielas būs tīras, nav zināms, jo tas būšot atkarīgs no laikapstākļiem.

RD Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Rudīte Reveliņa par ielu sakopšanu
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

"Lai mēs darbu varētu veikt kvalitatīvi, pirmais nosacījums – jābūt plus grādiem. Teknes zonai, kura mums ir jātīra, 50 centimetru no bortakmeņa uz ielas braucamās daļas pusi, jābūt sausai. Pagājušajā nedēļā mums darbi tik raiti negāja, kā mēs bijām plānojuši, jo piecas naktis uz tiltiem un pārvadiem mēs bijām spiesti sūtīt tehniku, jo ārā bija mīnus grādi, un, protams, šī teknes zona maģistrālajās ielās aizsala," skaidroja Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Rudīte Reveliņa.

Brauktuvju tīrīšana pēc ziemas sezonas līdz šim izmaksājusi vairāk nekā 180 tūkstošus eiro. Pērn bija teju miljons eiro. Pašvaldība pieļauj, ka šogad izmaksas varētu būt līdzīgas. Savukārt ietvju tīrīšana šogad varētu izmaksāt 186 tūkstošus eiro.

Jāpievērš uzmanība ceļa zīmēm

Grūtības sagādā autostāvvietu tīrīšana ielu malās. Dome izvietos zīmes, kas ierobežos auto stāvēšanu ielu malās. Nākamceturtdien pirmās zīmes izvietos Kurzemes prospektā un Anniņmuižas bulvārī. Iedzīvotājiem jāpievērš uzmanība ceļa zīmēm un attiecīgajām norādēm, ka konkrētajā dienā konkrētajā posmā notiks tīrīšanas darbi, tāpēc savus spēkratus ieteicams novietot citviet.

"Var būt situācijas, kad kāds varbūt ir kaut kur aizbraucis un šī mašīna ir palikusi, tāpēc mums arī būs klāt šī zīmīte, ka pie šiem tīrīšanas darbiem strādās autoevakuators. Tas liecina, ka mēs šo mašīnu, kura mums traucē pilnībā notīrīt braucamo daļu, pārvietosim uz tuvāko atļauto vietu," informēja Reveliņa.

Neskatoties uz korupcijas skandālu, kurā iesaistīts nu jau bijušais Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods, Reveliņa atzina, ka viss rit uz priekšu: "Darba nepārtrauktība departamentā ir turpinājusies. Esam sapratuši, ka mums tomēr ir jāvirzās uz priekšu. Izsludinām iepirkumus. Šodien cerībā taisām vaļā Dienvidu tilta [4. kārtas] iepirkumu. Tā ka mēs strādājam."


Kā ielu tīrību vērtē rīdzinieki? 

Iedzīvotāji par ielu tīrību
00:00 / 01:14
Lejuplādēt

Pļavnieku iedzīvotāja Elīza: "Jātīra pēc tam apavi, rati un viss. Vispār vizuāli nav smuki."

Pļavnieku iedzīvotājs Gintars: "Smiltis pie kājām līp, mājā nesam visus netīrumus."

Pļavnieku iedzīvotāja Māra: "Nu, kaut kad jau notīrīs. Kā jūs iedomājaties, vai tiešām visu uzreiz var vienā brīdī novākt? Mēs arī nevaram atrisināt visas problēmas uzreiz. Pie tā ir jāstrādā. Normāli, bet uztvert to kā kaut kādu briesmīgu nelaimi, tas ir pārspīlēti mazliet."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti