Dienas ziņas

Infektoloģe: Ērces ir modušās, apskatiet sevi pēc pastaigas!

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kurzemes pašvaldības sūdzas par ceļu kvalitāti

Kurzemes pašvaldības sūdzas par ceļu kvalitāti 

Slikto ceļu dēļ uzņēmēji zaudē savu naudu, bērni netiek uz skolu, iedzīvotāji lauž savas mašīnas – tāda ir Latvijas ceļu skarbā realitāte ne vienā vien pašvaldībā. Piektdien kurzemnieki pretenzijas par to pauda satiksmes ministram Kasparam Briškenam ("Progresīvie"), kurš atzina, ka tuvākajos gados nekādi būtiski uzlabojumi nav gaidāmi.

Šogad ceļu remontiem visā Latvijā pieejami 250 miljoni eiro, kas ir nedaudz vairāk nekā iepriekšējos gados, bet  uzņēmums "Latvijas Valsts ceļi" uzskata, ka finansējumam vajadzētu būt vismaz divreiz lielākam.

Ar dažādas krāsas asfalta ielāpiem ilgus gadus mēģināts labot valsts reģionālā autoceļa Grobiņa–Bārta segumu. Vietējie iedzīvotāji ar šī un vairāku citu Kurzemes autoceļu kvalitāti ir neapmierināti. 

"Slikti, es dzīvoju laukos. Man ir ļoti daudz mašīnu, es maksāju ceļa nodokli, bet ceļi ir švaki. Sasitu riepu pret akmeni, trāpot nejauši," stāsta Grobiņas iedzīvotājs Viktors.

"Ceļi jau nav remontēti tur, kur es tagad dzīvoju, vismaz 30 gadus. Neviena grants čupa nav uzvesta, veco tikai izlīdzina," papildina grobiņnieks Rolands.

Satiksmes ministrs, šodien tiekoties ar Kurzemes novada pašvaldībām, saņēma kritiku par ceļu kvalitāti – par to, ka uzņēmēji zaudē savus līdzekļus mašīnu remontiem. Vietvaru pārstāvji gaidīja konkrētus risinājumus.

"Tas atsaucas uz biznesu. Un mums vēl ir svarīgi skolēnu pārvadājumi un cilvēku nokļūšana uz darba vietu. Ir bijuši gadījumi, kad ir atsaukti transportlīdzekļi un skolēni netiek uz skolu. Tāds ir tas kritiskākais stāvoklis, ko šogad mēs piedzīvojām saistībā ar ceļiem," pastāsta Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Zīrups (Latvijas Zemnieku savienība).

Tikmēr Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols (Zaļo un Zemnieku savienība) uzsvēra: "Ja nav grāvju un ūdens novades, tad ceļu ir grūti uzturēt, tad var līdzināt, cik grib, ar laiku tik un tā tas [ceļš] paliek bedrains. Sagaidām to, ka būs ceļiem pietiekoši naudas."

Uzklausot pretenzijas, Briškens atzina, ka daudzi ceļi tiešām ir kritiskā stāvoklī un ka naudas trūkst:   

"No Finanšu ministrijas esam saņēmuši indikācijas, ka arī tuvākajos gados budžeta situācija būs saspringta. Attiecīgi 80% procenti no akcīzes nodokļa naftas produktiem, transporta ekspluatācijas nodoklis. Mēs redzam, ka pēdējos gados tendence pēc, teiksim, mazākas proporcijas no šī finansējuma piešķirt autoceļiem ir bijusi vērojama."

Ministrs rosinās palielināt finansējumu Autoceļu fondā. Satiksmes ministrija vēlas vairākus autoceļus nodot pašvaldību pārziņā, taču vietvaras jau agrāk norādījušas, ka arī tām trūkst līdzekļu ceļu uzturēšanai. Konkrētas atbildes no ministra par Kurzemes autoceļu stāvokļa uzlabošanu pašvaldību pārstāvji gan diskusiju laikā neesot saņēmuši.

Aprīļa sākumā tiks sākti ceļu remontdarbi uz sešiem autoceļiem Latvijā, kopumā šogad plānots sakārtot ceļus ap 1000 kilometru garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti