Stradiņa slimnīcas bijušie valdes locekļi tiesā apstrīd atsaukšanu no amata

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) bijušie valdes locekļi Rinalds Muciņš, Agra Melne, Jānis Naglis un Ilze Kreicberga iesnieguši prasības pieteikumu tiesā par viņu atsaukšanas pamatotību un saistību izpildi, aģentūru LETA informēja zvērinātu advokātu birojā "Loze & partneri".

Birojā skaidro, ka noslēgtajos pilnvarojuma līgumos ar valdes locekļiem tiek paredzēta kārtība, kādā tiek pārtraukts pilnvarojuma līgums un izmaksāts atsaukšanas pabalsts. Taču, atsaucot valdes locekļus, šī kārtība esot tikusi pārkāpta.

Bijušie valdes locekļi norāda, ka atsaukšanas iemesli ir deklaratīvi un formāli iegansti bez tieša un konkrēta satura, pamatojuma un pierādījumiem.

Bijušie valdes locekļi norāda, ka, tos atsaucot, nav ievērota noslēgtajos pilnvarojuma līgumos un normatīvajos aktos noteiktā kārtība. Proti, atsaukt valdes locekļus, pamatojot to ar uzticības zaudēšanu, var tikai noteiktā kārtībā, skaidri un tiesiski pamatojot to, izpildot no pilnvarojuma līguma izrietošās saistības, kā arī iesaistot kapitāldaļu turētāju – Veselības ministriju (VM) –, kas šajā gadījumā neesot ticis izpildīts no slimnīcas puses.

Bijušas slimnīcas valdes priekšsēdētājs, tagadējais Aizkraukles slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš uzskata, ka viņa un pārējo valdes locekļu atsaukšana bija formāla.

"Neskatoties uz visu saņemto informāciju par A2 jaunā korpusa būvniecību, pagaidu padomes locekļi vainu, ka būvdarbi nenotiek atbilstošā tempā nepamatoti un tendenciozi centās uzvelt slimnīcas administrācijai. Es saprotu to, ka būvniekam tika dota otra iespēja, bet tas, ka šī taktika izrādījās kļūdaina, parāda, ka arī pagaidu valde nesasniedza labākus rezultātus un būvdarbu kvalitāte un tempi nemainījās," uzskata Muciņš.

Bijušie valdes locekļi uzsver, ka viņi jau 2023. gada vasarā sniedza detalizētu pārskatu un risinājumus saistībā ar būvdarbu izpildes kavējumu VM. Iespējamie risinājumi tika skatīti arī Ministru kabineta sēdē 2023. gada augustā. Viņu vērtējumā, gan VM, gan ES fondu apguvē iesaistītajām iestādēm bija pietiekams laiks pieņemt lēmumus ES fondu neapguves mazināšanai, kurus piedāvāja bijušie valdes locekļi.

KONTEKSTS:

Slimnīcas padome 2023. gada oktobrī izteica neuzticību slimnīcas valdei, atceļot no amatiem Rinaldu Muciņu, Ilzi Kreicbergu, Jāni Nagli un Agru Melni un  iecēlusi slimnīcas pagaidu valdi ar pilnvaru termiņu uz vienu gadu. 

Šāds soli sperts laikā, kad slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā risks zaudēt Eiropas Savienības līdzfinansējumu pieaudzis līdz 70 miljoniem eiro.

Ģenerālprokuratūra sākusi pārbaudi par PSKUS bijušo amatpersonu rīcību saistībā ar Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma apguvi.

Bet šogad  februārī būvdarbu kavēšanās, sadārdzināšanās un būvniecības defektu dēļ Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca (PSKUS)  vienpusēji lauzusi līgumu ar būvfirmu "Velve" par jaunā slimnīcas korpusa būvniecību. Slimnīcas vadība jaunu būvnieku konkursā cer atrast līdz šī gada beigām. Savukārt veselības ministrs paudis, ka būvnieks jānomaina iespējami ātri, lai būvdarbos būtu pēc iespējas mazāka kavēšanās un zaudējumi. Tikmēr "Velve" objektu vēl neplāno pamest, jo līguma laušanu uzskata par prettiesisku, un aicina slimnīcu turpināt sarunas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti